Proč se mouchy vždy drží u lustru?

Vždy mě zajímalo, proč když moucha vlétne do bytu, tak krouží pod lustem, přesto, že třeba lustr ani nesvítí. Co na něm vidí? Ostatní hmyz taky okolo prolétne, ale mouchy jako jediné u lustru lítají a lítají jako kdyby byl okolo neprůletnutelný štít. Co je na lustru tak láká?

Nejlepší odpověď
beer

Především ne všechny mouchy létají u lustru a už vůbec ne u zhasnutého !!!.
Pokud se bavíme o zhasnutém lustru, dělá to pouze slunilka (vířilka) pokojová, dříve nazývána moucha lustrová. Je to nejvyšší bod v prostoru a moucha takto vyhledává partnera, podobně jako jsou ke stejnému účelu tvořeny jiným hmyzem třeba komáří komíny.
http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xon/id121248/

Zdroj: Studium entomologie

Další odpovědi
www

Láká je vysoký bod s prostorem kolem. Přesněji viz odpověď Beer.
Pokud bude světlo rožnuto, souhlasím tentokrát s Annas, jenže ta opět odpovídá na něco jiného ☹

pája139

Asi je přitahuje teplo a světlo nebo se jen zaměřily na jeden bod.

anonym

Mám kombinaci vrtule a světla. Všechen létající hmyz z toho prostoru prchá zase otevřeným oknem ven.

annas

Svou odpověd jsem smazala. Nepřečetla jsem si pokračování otázky, že jde o zhasnutý lustr, reagovala jsem na světlo … neodpustitelné …

Je zbytečné se vyjadřovat … 🙂