helcaify1

Vysátí pavouka

Vím, že mě ted' možná pár lidí odsoudí ale i tak.. Strašně se bojím a štítím pavouků. Nikdo jiný doma není, tak jsem se dala do uklízení a najednou slyším jak pes štěká na zed'. Na zdi je velký černá pavouk. Hrozně tlustý (asi čeká mladé). Není to senáč. Nevím co s tím a bojím se, že když ho vysaji, tak vyleze! Je to možné nebo se tam udusí? Nemám vodní vysavač. Popř. jak jinak ho odstranit? Na lopatu nebo papír si netroufnu.
Doplňuji:
www moc se omlouvám. Chovám psy, kočky, králíky, červy pro želvy aj. ale pavouci jsou moje smrt. Strašně se toho štítím a vyvolává to ve mě pocit k zvracení. Ještě hůř jsem na tom s mravenci.. Každý se něčeho bojíme no :).
Děkuji všem za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
www

Vezmi vysavač, vysaj ho a běž hned vysypat či vyhodit sáček. Neboj, tak rychle se nevzpamatuje, abys to nestihla, zvlášť, když vysaješ nejprve jeho a pak ještě něco navíc.
P.S: moje entomologické srdíčko krvácí 🙂
Doplňuji:
Tak to nějak vyzkoušej. Podle tvého popisu by to mohl být pokoutník domácí, zcela neškodný a užitečný druh, žijící běžně v příbytcích lidí. Pavouci sekáči žijí venku a ještě nevylezli. To jen tak, pro zajímavost 😉

Další odpovědi
zjentek

jen si dovolím opravít huxu: vyhoď nebo zašlap- to není „jedno“, to jsou 2 hodně rozdílné věci, jak se zachováš.

anonym

Více byste se měla štítit a bát lidí než pavouků.
Doplňuji:
Pavouci nám vědomě nikdy neublíží a vždycky se snaží před námi utéct. Strach neodsuzuji, ale měl by mít svoje opodstatnění z jakého důvodu se něčeho bojíme. Když třeba spadneme z jízdního kola, tak se také nezačneme bát na něm jezdit. Je strach a je fobie a ta se dá vyléčit či alespoň zmírnit, ale se strachem je třeba bojovat. Zkuste v těch pavoucích vidět všechno pozitivního. Je hnusné je zabíjet.

huxa

Neboj, nevyleze. Vezmi nějakou průsvitnou misku, přivři ho v ní a podsuň místo zdi papír, potom ho vyhoď ven nebo zašlap, to už je jedno :))

honza19hk

tak ho něčím zabij. Já na ně chodím kladivem, i přesto že mi nijak nevadí ale doma nemá co dělat.

kamila44444

Já všechno řeším REPELENTEM :DDD A nebo ho vysaj, ale taky bych se bála, že vyleze!

Dudu855456

Kdyby to byl sklípkan,tak neřeknu,ale tenhle pavouk?Prosím tě jak ti může ublížit?