Anka1597

Bojí se někdy člověk být milován?

Z jakého důvodu a jak tomu čelit? Předem děkuji za odpovědi. 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, zejména ženy. Ale co je k tomu vede, nechápu. Možná předchozí hořké zkušenosti. Ale paradoxně je to nejčastěji tak, že lehko podlehnou hajzlovi, a když z toho vystřízliví, bojí se být milovány hodným mužem.

Další odpovědi
manon

Od někoho určitě. Když vás neodbytně miluje nežádaný vytrvalý ctitel. Čelit se tomu dá tím, že mu to všechno vysvětlíš. Většinou nestačí se mu vyhýbat.

Ale Ty máš asi na mysli, že někteří lidi se bojí díky špatným zkušenostem, prožitým traumatům, nevhodným vazbám na dominantní rodiče a pod. Tak potom asi je nejlepší poradit se s psychologem.

petka

Určitě ano. Může to způsobit zlomené srdce, kdy člověk pořád myslí na bývalého partnera. Asi se tomu nedá čelit. Spíš si to srovnat v hlavě. Když člověk nikoho nechce, tak nechce. Pokud chtít bude, obava se přirozeně vytratí.

Damiana

Ano. A nemusí jít jen o klasickou situaci se špatnou zkušeností. Ta je paradoxně ještě ta „nejlepší“, když přijde nový cit. Láska nahradí lásku, zamilovanost je zvláštní stav, který dovede s psychikou zázraky. Obvyklejší je v tomto případě situace, že láskou zlomený člověk se bojí sám znovu milovat – protože to znamená věřit, otevřít se druhému a být zklamán. Spíš ten, kdo nikdy nebyl milován a milostný cit mu byl vždy předkládán jako něco špatného – co je lež a co ho zraní – ten se někdy bojí citu jako takového. Milovat i být milován. Nebo ten, kdo nemá o lásku druhého zájem.

pantheraleo

Tak já jsem v minulosti měl spousty žen, ale všechny vztahy se mi rozpadli a začal jsem se v poslední době vztahům vyhýbat a většinu času trávím se psem a dělám si své vlastní koníčky a zájmy. Prostě už mě došly nápady, co bych mohl ženským nabídnout. Důležité je začít u sebe a napravit svoje chyby, potom by se eventuelně mohlo uvažovat o dalším kroku.

Lleni

Stydlivost..
Nedokážu to popsat ..

Sůwa

Ona někdy taková láska může být pěkně na obtíž. Pokud není vztah vzájemný, nemá šanci na přežití.