Boiler si spíná kdy chce jak to ?

Jednou nesepne třeba dva tři dny a pak zas spíná týden stále i když si vody jen cucnu , sice mám 200 litroví což vydrží pro dva ty 3 dny teplé vez problému ze vším " Luxusem " ale je to natěsno , kde ,může být chyba , ?? , já bych řekl termostat ale to by byla divná chyba .

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

A co voda když nesepne. Je teplá nebo studená. Zkuste v případě že nesepne přidat na termostatu ( samozřejmě za předpokkladu že je sepnut NT) , pokud sepne je to v pořádku. Jak máte spínání NT ? HDO nebo ještě časovým spínačem ( to snad již nikde není, ale kdo ví). Jinak málo informací pro nějakou kloudnou radu.

Další odpovědi:

Bronzový

Nejspíš termostat.Asi opálené kontakty a proto to proud někdy sepne a někdy.

Zlatý

Nejdřív je potřeba měřit ve stavu, v jakém to je. Chyba může být kdekoli, včetně stykače v rozvaděči. Nedoporučuju zatím s ničím hýbat. Není to složité, na zjištění závady bude nejspíš stačit fázovka s elektromagnetickou zkoušečkou. Při nejlepší vůli ale dávat sem rady jak na to se mi jeví jako nevhodné. Přece jen jde o elektriku ve vodě. Raději si pozvěte elektrikáře.

Stříbrný

Vyměnit,nebo vyčistit topné tělísko.

Diskuze k otázce

Bronzový

Mapel

Je to trochu složitější než bylo v odpovědích a závad může být více. Pro předběžnou diagnózu by bylo potřebné víc informací. Je možno napsat na můj mejl.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.