Avatar uživatele
rady74

Bláznivý počítač, furt se vypíná

Ahoj, mám už 10 let starý notebook, a při zapnutí to najednou vypne. Ani se nerozjede. Tak zapnu znova, už se rozsvítí, ale jak začne fungovat, blik a znova vypne. 😵 Co bych měl udělat, aby se mi toto pořád nedělo? Děkuji za rady… 🤔

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Savier před 166 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Může být napaden nějakým virem, nebo malware.
Zkusil bych Free Dr. Web anti-scanner. Ten mě vždy pomohl, když jsem měl větší problém s PC.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Máš několik možností, jak to řešit.

  1. Čištění: Starý notebook může být zanesený prachem, který může způsobovat přehřívání. Příliš teplý notebook se může samoobslužně vypnout, aby ochránil své vnitřní součásti. Je možné, že vyčištění notebooku od prachu a špíny může pomoci.
  2. Kontrola baterie: Baterie staršího notebooku může být už vyčerpaná a potřebuje výměnu.
  3. Spuštění diagnostického nástroje: Někteří výrobci notebooků nabízejí integrované nástroje pro diagnostiku hardware, které mohou odhalit problém. Pokud váš notebook tento nástroj má, určitě ho zkuste použít.
  4. Aktualizace softwaru: Starý software nebo ovladač může způsobovat problémy a nutit notebook k vypnutí. Zkontrolujte, zda máte nejnovější aktualizace systému Windows a všechny nezbytné ovladače.
  5. Oprava: Pokud žádná z výše uvedených rad nepomůže, může být problém v hardwaru, který potřebuje výměnu. To zahrnuje součásti jako disk, RAM nebo dokonce matičná deska. Pro opravu by bylo nejlepší obrátit se na odborníka.

Pamatujte, že 10 let je pro notebook dost dlouhá doba a možná by stálo za zvážení zakoupení nového, pokud oprava nebude ekonomicky výhodná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
OSHO

Investovat do opravy se už nevyplatí, jedině že by se ve tvém okolí našel nějaký zkušený kamarád co by to zadarmo opravil, většinou jsou to nějaké maličkosti na které stačí jenom něco pomocí pájky a cínu opravit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek