ReHu

Biseptol je nebo není antibiotikum? Lékař mi říkal, že není, na netu se píše, že ano.

Užívám ho ode dneška a ráda bych věděla, co to vlastě jím. Díky za info.

Nejlepší odpověď
annas

Máte pravdu, že na netu je uvedeno, že Biseptol je antibiotikum. Ale našla jsem stránku z lékárny, v níž se uvádí, že Biseptol není antibiotikum, ale chemoterapeutikum.

Druhý odkaz.

Zřejmě se jako antibiotikum obecně nazývá, protože se při jeho používání nesmí leccos jíst.

Zdroj: http://www.di­narin.cz/produc­t.jsp?artno=3377

Další odpovědi
janek66

Je to opravdu chemoterapeuti­kum,ne antibiotikum.Pou­žívá se už hodně dlouho,pamatuji si ho na konci sedmdesátých let jsem jej jako dítě užíval na nějakou odolnou angínu.Byl ve šroubovací lahvičce a z Polska.A dodnes si pamatuji že se na něj nesmí nic KYSELÉHO.Ani citron do čaje!

Mili @

BISEPTOL je chemoterapeutikum s baktericidním účinkem, tzn., není to antibiotikum.

hanulka11

Biseptol začal být před časem módní hit,
pokud někdo užíval více penicilín, doktoři zkoušeli biseptol . Ale na určité nemoci asi není moc vhodný. Ale jistě ho lékař napsal s tím,že opravdu pomůže.Tak mu důvěřujte.
Ale omezte raději citrusové plody a džusy.

silenci_cz

existuje náhrada se stejnou ůčinou látkou za tyto léky ? Superpirin , Ketazon H pokud né v ČR tak třeba v SK ,DE , UK , PL tam všude dokáži autem dojet