Zlatý

Biseptol je nebo není antibiotikum? Lékař mi říkal, že není, na netu se píše, že ano.

Užívám ho ode dneška a ráda bych věděla, co to vlastě jím. Díky za info.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Máte pravdu, že na netu je uvedeno, že Biseptol je antibiotikum. Ale našla jsem stránku z lékárny, v níž se uvádí, že Biseptol není antibiotikum, ale chemoterapeutikum.

Druhý odkaz.

Zřejmě se jako antibiotikum obecně nazývá, protože se při jeho používání nesmí leccos jíst.

Zdroj: http://www.dinarin.cz/product. jsp?artno=3377

Další odpovědi:

Bronzový

Je to opravdu chemoterapeutikum,ne antibiotikum.Používá se už hodně dlouho,pamatuji si ho na konci sedmdesátých let jsem jej jako dítě užíval na nějakou odolnou angínu.Byl ve šroubovací lahvičce a z Polska.A dodnes si pamatuji že se na něj nesmí nic KYSELÉHO.Ani citron do čaje!

Bronzový

BISEPTOL je chemoterapeutikum s baktericidním účinkem, tzn., není to antibiotikum.

Zlatý

Biseptol začal být před časem módní hit,
pokud někdo užíval více penicilín, doktoři zkoušeli biseptol . Ale na určité nemoci asi není moc vhodný. Ale jistě ho lékař napsal s tím,že opravdu pomůže.Tak mu důvěřujte.
Ale omezte raději citrusové plody a džusy.

Diskuze k otázce

silenci_cz

existuje náhrada se stejnou ůčinou látkou za tyto léky ? Superpirin , Ketazon H pokud né v ČR tak třeba v SK ,DE , UK , PL tam všude dokáži autem dojet

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1276
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.