Bible - Ježíš

Nevíte, jak mám vlastními slovy vysvětlit toto? díky:

A hned přistoupiv k Ježíšovi, řekl: „Zdráv buď, mistře!“ A políbil ho.
Pravil mu Ježíš: „Jidáši, políbením zrazuješ Syna člověka?“
A těch, kteří přišli, se otázal: „Koho hledáte?“
Odpověděli mu: „Ježíše Nazaretského.“
Řekl jim: „Já jsem to.“
Jak jim to řekl, ustoupili a padli na zem.
Znova se jich tázal: „Koho hledáte?“
Odpověděli: „Ježíše Nazaretského.“
Pravil jim Ježíš: „Pověděl jsem vám, že to jsem já. Poněvadž hledáte mne, nechte tyto, ať odejdou!“
To pak řekl proto, aby naplnil slovo: „Z těch, které jsi mi dal, neztratil jsem žádného.“

Doplňuji:
Nevím, mám napsáno, že to mám vlastními slovy vysvětlit, a nemyslím si, že jen přepsat dosrozumitelnějšího textu. Jestli v tom mám vysvětlit nějakou podstatu nebo tak, fakt nevim ://

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Jedná se o zatčení Ježíše v Getsemanské zahradě. Jidáš ho označil polibkem, aby ho vojáci poznali a mohli ho zatknout. Pro jistotu se ho ještě zeptali na jméno, aby měli jistotu, že je to ten, kterého přišli zatknout. Ježíš s tím souhlasí, ale za podmínky, aby ostatní , tedy jeho učedníci, apoštolové a další, kteří byli seznámeni s jeho učením.

Jan 18, 8 Ježíš odpověděšl: řekl jsem vám, že jsem to já. Hledáte-li me, nechte ostatní odejít.
Tak se mělo naplnit slovo, které řekl. Z těch, které jsi mi dal, neztratil jsem ani jednoho.

To znamená, že z učedníků, apošolů, prostě z těch, co šli s Ježíšem, jeho přívrženci, které on dostal od Boha, protože to bere jako dar, neztratil ani jednoho, znamená, že všichni budou pokračovat v šíření víry, kterou Ježíš hlásal.

Další odpovědi:

Zlatý

Súčasný príbeh - scénar k akčnému filmu /v zátvorke sú uvedené pokyny kamere/
...A prišli policati ku skupinke. /Večer. Celok, pohľad šikmo zhora na oplotené ihrisko, skupinka ľudí s Ježišom pri koši, so zavýjaním sirén sa prirútia autá/
(Udavač) pristúpil k jednému zo skupinky, podal si s ním ruku, objal ho a ukázal na policajtov "Toto je on" naznačil tým policajtom /detail na ruky a presun cez Ježišovú tvár na policajtov/
"Ste Ježiš?" overil si policajt. /tvrdý policajtov pohľad -detail prechod na Ježišovú nevinnú tvár/
Ten prisvedčil, obrátil sa k ostatným "pokračujte ďalej podľa dohody". /celok Ježišovej skupiny s tmavou siluetou Policajta. Detail Policajt oči- Ježiš oči
"Pôjdete s nami" Policajt tvrdo uchopí Ježiša za plece /Pohľad celok prejsť na detail ruky./
...
snáď premietnuté do súčasnosti to bude jasnejšie

Bronzový

Ze se Jezis nekomu predstavil a ze nikoho neztratil..nebo jak bys to chtel vysvetlovat ?

Jidáš zradil Ježíše Nazaratského a vydal ho, aby ho zatkli.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3354
Zlatý Drap 1786
Zlatý led 1449
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1071
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.