Zlatý

Berete oslavu MDŽ za zbytečnou?

Já rozhodně ne, protože i tímto svátkem můžeme poděkovat svým matkám, manželkám, někteří i milenkám, za vše, co dělají pro své syny, manžele, některé i milencům. A protože i tady je spousta žen, nedá mi, abych i já vám poděkoval za vaše otázky a odpovědi a srdečně poblahopřál.
Doplňuji:
mowla, zřejmně sis nevšiml písmenko "i" před slovem" tímto", což značí nejen svátek MDŽ, ale i ostatní oslavy.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Souhlasím s tebou. Mnozí na to pohlížejí jako na komunistický nesmysl ale já myslím, že je to převážně poděkování a vyjádření určité úcty k ženám. Nicméně musím podotknout, že část žen by jej neměla slavit protože jako ženy selhaly ))

Další odpovědi:

Zlatý

"Za kytičku vypít bečku."
Jeden deň v roku,
ako čosi, čo muselo prísť rozhodnutím, nie prorodzenou cestou.
ako čo obracia takéto rozhodnutie, jednorázové kvety, umelé úsmevy, suché hrdlá,... v zisky obchodníkov, výčapníkov v očakávanom zvýšením starostlivosti žien o mužov práve v tento deň. A médiá zas majú o čom písať...
Riadiť sa v úprimnosti a láske podľa kalendára? Čo v ostatné dni? Tie si už vzájomné pochopenie nevyžadujú?

Doplňuji:
Ale na druhej strane úprimný úsmev a kvetina poteší.

Zlatý

:-)
Barbakane děkuji.

K přání a poděkování se připojuju... Panáka ... \_/ ... a kafi/čaj ... c(_) ... na to...
;-)
Ale jinak spíše nesouhlasím - k tomu, abychom mohli "poděkovat svým matkám, manželkám, někteří i milenkám" nepotřebujeme určené datum v kalendáři - a můžeme tak činit bez ohledu na ně, kdykoli.
;-)
Doplňuji:
barbakan: Ale jo - všiml. A nemyslím si, že ten, kdo slaví MDŽ, ´oslavuje´ ženy právě jen v tento den.
Já jen - že prostě nepotřebuju takové datum (sám si rozhoduju kdy ´slavit´) a pokud právě 8.3. nemám chuť (důvod, náladu...) ´slavit´, nápis v kalendáři mne k tomu nepřiměje...
;-)

K čemu je svátek žen dobrý? Protože jsou ženy? No a? Neřvou různé ty ženské organizace o rovnoprávnosti?
A koneckonců, je tu Svátek Matek. To už nějakou tu zásluhu reprezentuje, i když to v některých případech je spíš jen o tom, že si příslušná matka v opilosti nechala naštěkat do boudy.

Stříbrný

Svátek MDŽ se u nás uznává. Ne tak jako byl v minulém režimu, kdy byl překroucen a zveličen. Co se u nás neuchytilo jsou importované svátky např. Valentin. Pokud jsem dříve slyšel od svých prarodičů a rodičů tak se v naší zemi neslavil. Samozřejmostí je druhá květnová neděle, kdy je svátek matek. Nevím, zda se bude také uznávat svátek, který připadá na třetí neděli v červnu.

Stříbrný

suaeda-Vánoce se zde slaví také jen 200 let, takže kdyby ses zeptal nějaké prapraprababičky, neslavila Vánoce.

Tyto svátky beru i s Valentýnem za zbytečné. Přijde mi to jako zpovědnice u křesťanů-celý týden se chovám jak hulvát a během jednoho dne to vše napravím a tak se to znovu opakuje. Samozřejmě, není to tak u všech.

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

virtuálnu kvetinku všetkým členom nežného pohlavia.

;)

Zlatý

arygnoc

to tak, to by ma ženská doma umlátila.

a keďže občas potrebujem jej všímavosť (také podružnosti, ako je príprava jedla, vyprať, pohladiť), investícia do kytičky a večere nie je až tak veľa.

A nie že jej to niekto vykecáte!

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.