Berete oslavu MDŽ za zbytečnou?

Já rozhodně ne, protože i tímto svátkem můžeme poděkovat svým matkám, manželkám, někteří i milenkám, za vše, co dělají pro své syny, manžele, některé i milencům. A protože i tady je spousta žen, nedá mi, abych i já vám poděkoval za vaše otázky a odpovědi a srdečně poblahopřál.
Doplňuji:
mowla, zřejmně sis nevšiml písmenko „i“ před slovem" tímto", což značí nejen svátek MDŽ, ale i ostatní oslavy.

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Souhlasím s tebou. Mnozí na to pohlížejí jako na komunistický nesmysl ale já myslím, že je to převážně poděkování a vyjádření určité úcty k ženám. Nicméně musím podotknout, že část žen by jej neměla slavit protože jako ženy selhaly ))

Další odpovědi
led

„Za kytičku vypít bečku.“
Jeden deň v roku,
ako čosi, čo muselo prísť rozhodnutím, nie prorodzenou cestou.
ako čo obracia takéto rozhodnutie, jednorázové kvety, umelé úsmevy, suché hrdlá,… v zisky obchodníkov, výčapníkov v očakávanom zvýšením starostlivosti žien o mužov práve v tento deň. A médiá zas majú o čom písať…
Riadiť sa v úprimnosti a láske podľa kalendára? Čo v ostatné dni? Tie si už vzájomné pochopenie nevyžadujú?

Doplňuji:
Ale na druhej strane úprimný úsmev a kvetina poteší.

zzzzz

🙂
Barbakane děkuji.

anonym

K přání a poděkování se připojuju… Panáka … \_/ … a kafi/čaj … c(_) … na to…
😉
Ale jinak spíše nesouhlasím – k tomu, abychom mohli „poděkovat svým matkám, manželkám, někteří i milenkám“ nepotřebujeme určené datum v kalendáři – a můžeme tak činit bez ohledu na ně, kdykoli.
😉
Doplňuji:
barbakan: Ale jo – všiml. A nemyslím si, že ten, kdo slaví MDŽ, ´oslavuje´ ženy právě jen v tento den.
Já jen – že prostě nepotřebuju takové datum (sám si rozhoduju kdy ´slavit´) a pokud právě 8.3. nemám chuť (důvod, náladu…) ´slavit´, nápis v kalendáři mne k tomu nepřiměje…
😉

anonym

K čemu je svátek žen dobrý? Protože jsou ženy? No a? Neřvou různé ty ženské organizace o rovnoprávnosti?
A koneckonců, je tu Svátek Matek. To už nějakou tu zásluhu reprezentuje, i když to v některých případech je spíš jen o tom, že si příslušná matka v opilosti nechala naštěkat do boudy.

suaeda

Svátek MDŽ se u nás uznává. Ne tak jako byl v minulém režimu, kdy byl překroucen a zveličen. Co se u nás neuchytilo jsou importované svátky např. Valentin. Pokud jsem dříve slyšel od svých prarodičů a rodičů tak se v naší zemi neslavil. Samozřejmostí je druhá květnová neděle, kdy je svátek matek. Nevím, zda se bude také uznávat svátek, který připadá na třetí neděli v červnu.

huxa

suaeda-Vánoce se zde slaví také jen 200 let, takže kdyby ses zeptal nějaké prapraprababičky, neslavila Vánoce.

Tyto svátky beru i s Valentýnem za zbytečné. Přijde mi to jako zpovědnice u křesťanů-celý týden se chovám jak hulvát a během jednoho dne to vše napravím a tak se to znovu opakuje. Samozřejmě, není to tak u všech.

arygnoc

virtuálnu kvetinku všetkým členom nežného pohlavia.

;)

arygnoc

to tak, to by ma ženská doma umlátila.

a keďže občas potrebujem jej všímavosť (také podružnosti, ako je príprava jedla, vyprať, pohladiť), investícia do kytičky a večere nie je až tak veľa.

A nie že jej to niekto vykecáte!