Beránek – prosím o dobrý recept. Děkuji. -iv-

Nejlepší odpověď
Džuls

http://www.dobre-recepty.sk/de­tail/1471-velkonocny-barancek/

Další odpovědi
hanny 2

250g polohr.mouky,150g cukru,130g tuku/Hera,más­lo,3vejce,1/8l mléka,citr.ků­ra,vanilka,tuk na vymazání formy.
Tuk rozetřeme,postupně přidáváme cukr a žloutky a utřeme do pěny.Po lžících střídavě přidáváme mléko a mouku.Nakonec lehce vmícháme natuho ušlehaný sníh.Formu vymažeme a vysypeme moukou,naplníme těstem a zvolna pečeme ve středně vyhřáté troubě/150°C/.

Děda Louda

Dobrý, rychlý, jednoduchý:
Piškotové těsto nalej do formy a upeč. Zdobit pak můžeš dle libosti.

dědapetr

300 g polohrubé mouky 5 vajec, oddělených 2 vejce navíc 250 g krupicového cukru 1 sáček vanilinového cukru šťávu a nastrouhanou kůru z půlky citronu 2 rozinky máslo na vymazání formy moučkový cukr na poprášení čokoládovou polevu (nemusí být).............. 1. Troubu předehřejte na 200, horkovzdušnou na 180 °C. Formu důkladně vymazejte změklým máslem a vysypte trochou mouky. Vejce a žloutky ušlehejte v míse s oběma druhy cukru do pěny, přidejte citronovou šťávu i kůru a mouku.

2. V jiné nádobě vyšlehejte z bílků tuhý sníh (když nadzdvihnete metlu, špičky sněhu se neohýbají) a lehce ho vmíchejte do těsta.

3. Těsto vlijte do ,obličejové‘ poloviny formy, přiklopte a vložte do trouby. Pečte zhruba pětatřicet minut, až je beránek krásně zlatý; přesvědčíte se opatrným nadzdvižením formy a vpichem špejle – když na ní neulpí vlhké drobečky, je hotovo.

4. Formu vyjměte z trouby a na hodinku až dvě ji zabalte do vlhké utěrky, až zcela vychladne. Opatrně beránka vyklopte, posaďte na servírovací talíř, poprašte moučkovým cukrem, vytvořte malé důlky a vložte do nich rozinky jako oči. Můžete ho také přelít čokoládovou polevou (připravíte ji podle návodu na obalu) a nechat vychladit.

Tipy Apetitu
■ Ať už zvolíte jakékoli těsto, plňte ,obličejovou‘ polovinu formy, a to asi čtyři milimetry pod okraj, protože pečením těsto vyběhne.
■ Pozor, formy mají různý objem – recept proto možná budete muset přizpůsobit té své. Pokud nemáte odměrku, zjistíte objem pomocí ,standardního‘ hrnku na čaj (vrchovatý má 250 ml) nebo půllitrové lahve.
■ Z hladké mouky bude beránek mechovější, z polohrubé pevnější.

hanulka11

1. beránek
1/2l polohrubé mouky
1/4l cukru
1 prášek do pečiva
1 šlehačka
2 celá vejce

Vše v míse smícháme dohromady , vlijeme do vymazané a vysypané formy a pečeme.

2. beránek

3 vejce a 17dkg cukru šleháme do pěny .
Přidáme 9dkg solamylu,
9dkg polohrubé mouky ,
1 prášek do pečiva
2dcl oleje
2dcl vaječného koňaku
Vše smícháme a vlijeme do formy vymazané a vysypané ořechami a upečeme.