DIH

Běh na 10 kilometrů

Kolik je tak průměrný čas běžce (ne atleta) na 10km??

Odpovědi
casey

Kolem jedne hodiny. Jestlize 10km zabehnes kolem jedne hodiny jses vcelku dobry bezec, ne atlet. Letos kamoska zabehla 10km v Praze za 70 min. Celkem sportuje (tydne nejaky tenis, fitko atd…) Na samotny beh se pripravovala cca. 2 mesice. Par lidi od nas z fitka se behu venuji a 10km je jejich denni norma, pri zavodu davaji treba 35km prumerem 10km/h, tedy stejny cas jako na 10km prumerne trenujici sportovec.

mosoj

4–5 min 1 km trvale.

ivana525

Pokud budete trénovat, 10 km dáte v pohodě za hodinku – hodně záleží na terénu, například na silnici určitě poběžíte rychleji než v lese.