Avatar uživatele
Damiana

Barbakan v Českém Krumlově?

Krásné Velikonoce. Je čas oběda a váháme kam vyrazit.
Znáte někdo krčmu Barbakán v Českém Krumlově? Narazili jsme tu na ni a soudě už podle jména mám obavy, jestli nás tam nečeká pořádně vypečený velikonoční zajíc v pytli – nebo máme začít víc důvěřovat? Člověka jedno jméno tak nějak setsakramentsky ovlivní…:-)))))

http://www.krcma­barbakan.cz/

Doplňuji:
Oběd se protáhl i s hradní zmrzlinovou procházkou a zázvorovým čajem v divadelním klubu, takže návrat až nyní.  Barbakán ale nezklamal! 🙂
Původně nás lákal špíz, pak roštěná pana Wilhelma nebo tajemství Rožmberků. Nakonec zvítězil plněný kotlet pánu z Barbakánu (se slaninkou, cibulí, žampióny a sýrem) a candát na roštu. Jako přílohu jsme měli tamní specialitku – skvělé bramborové placky. No co vám budu povídat, milí přátelé, jestli se vám teď sbíhají sliny, tak oprávněně. 
ad Bohemica: Díky za nabídku, jsme tu až do úterý, tak dám ráda i na tvé doporučení. Sem s ním! 🙂
Nebyla jsem tu poprvé, ale naštěstí jsem měla skvělé informace od krumlováků Dr. Axla a obsáhlé a aktuální od Toma004. Tímto znovu všem děkuji. 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, quentos, kapka, Andělé, tom004, Drap, anonym, briketka10, zl@tk@ před 4401 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

V odkazu již jednou vysvětleno, že jde o „podobnost čistě náhodnou“, navíc s odlišnou diakritikou.
Původní význam je součást opevnění, což je u mnohých měst dodnes.
Barbakán je předsunutý opevňovací článek válcovitého tvaru navazující na bránu krčkem, opatřeným střílnami a obklopeným vlastním příkopem. Tato část pochází ze začátku 13. století, kdy přirozeným vývojem byla změněna na prachárnu a v době baroka přestavěna do současné podoby.

Pokud ti to už tom v mailu nenapsal, úroveň tamějšího pohostinství je zcela odpovídající faktu, že Český Krumlov je 2. nejnavštěvo­vanější destinací hned po Praze.
Krčma je vstřícná vůči klientům, otevřená a reálná (neschovává se s poťouchlostmi za anonymní nick – nikoliv jméno! O zájmu svědčí to, že je nutná rezervace, nabízejí i průvodcovské služby ve 3 jazycích, hudbu na přání a služby pro pejsky.
Doporučit lze Špíz Petra Voka a pivo s medovinou, jako unikátní dobovou specialitu.
Všichni cizinci v referencích návštěvní knihy pějí chválu – takže se není čeho obávat, – vůči zdejšímu barbakanovi zřejmý rozdíl.
S jistou nadsázkou – budova krčmy tu byla již před 7 stoletími, čili kvalita zachovaná a prověřená historií a ne prchavý virtuální obrázek.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-vyznam-slova-barbakan

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Neznám, a ani tam návštěvu neplánuji. Jak znám „barbákána“ , tak by mě místo řízku obalili a usmažili hadr z nádobí.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Bohužel pozdě jsem četla turo otázku.Jsem od Č.K. a znám místa v tom městě,kam lze jít aniž by vás otloukali Japonci s foťáky.Barba­kan…znám.Jaké to bylo? …:D
Doplňuji:
Doporučuji na vyzkoušení Šatlavu v Šatlavské ul.-je to kousek od náměstí a za rohem prověřená Zlatá konvice s výbornou klasickou kuchyní.Tak trochu „jiná“ na Č.K.poměry je stylová-30.léta ,ale cenově velmi přijatelná ˇ"Na louži" v Kájovské ul.kousek pod náměstím …hezký pobyt přeji! …"D

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Damianko tak dlouho jsem se nezasmála, no to je fór jé, jestli poobědváte právě tam, tak napiš určitě co jste měli dobrého :DD

Doplňuji:
no teda to jste si dali do čumáčku co Vy jedni gurmáni ??
já si mohla s tou rukou dát na crisp vlnky a kydnout na ně lžíci tatarky, ale co mám to ráda :D
teď mi sestra přinesla bramborový salátek a kuřecí stehýnko to si dám zítra s pivkem, tak si to užijte a mějte se moc hezky :DD

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Tak tato otázka mi „proklouzla“. Tak jenom doplním,že skvělý Barbakán má ještě jednu zvláštnost. Jídelníček je mimo obvyklých jazyků prezentován i v maďarštině. Mám za to,že je i v současnosti je to v ČK vyjímka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zl@tk@

Taky jsme tam byli na jídle když byly Slavnosti Růže a náhodou krčmu U dwau Maryjí,jste nenavštívili? Tam se nám taky moc líbilo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Damiana

ad Zla@tk@: Ne, ale šli jsme kolem, to jméno si pamatuji! Byli jsme také ve vegetariánské restauraci Laibon, všem doporučuji, super! 🙂 Jinak, díky za radu. 🙂

před 4397 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

ad Bohemica: Díky za tip! Zkusili jsme Konvici, paráda! 🙂

před 4397 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

ad Briketka10: No pošmákli jsme si, nebudu zapírat ne? Díky za přání, taky Ti přeji hezký večer, a doufám, že „packa“ nezlobí. 🙂

před 4401 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Damianko packa bolí, ale vemu prášek a dobrý nesmím ji jen namočit trochu s ní i píšu nic moc neunesu, ale to nejhorší je, že nerozčešu ty moje hustý, dlouhý vlasy ☹

před 4401 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Dost se tu poslední dobou řešila Viktorka nebo EMO trendy – tím pádem bych hřívu moc neřešila a byla IN, jak se říká(?)!:-)))
Ale vázně, chápu, že je to nepříjemné, když jsem měla ruku v gipsu, byla jsem nepříčetná. O to víc ale mysl hnala tělo k regeneraci. Tak držím palce. 🙂

před 4400 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

ad Dr.Axl: Co my víme, třeba měl „jmenovec“ původně anglickou klávesnici nebo háček je záměrně rebelsky vynechán! 🙂 Ale prubnu to, špízem jsi mě docela nalákal, jen alkohol nepijeme. Tom mi poskytl perfektní informace, chybí jen ta, jak venku trochu přitopit. 🙂 Hezké Velikonoce!

před 4401 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad Damiana, mohl jsem ti též poskytnout cenné informace, jakožto rodák, leč ty sis mylně vysvětlila princip vnitřní pošty.
Žádost o schválení kontaktu znamená pouze možnost ti zaslat vzkaz do profilu v rámci Odpovědí.
Utajení tvého mailu tím samozřejmě zůstává zcela nedotčeno.
P.S. Ještě mne napadlo, tom004 bydlí cca 10 minut od krčmy, třeba by vám mohl dělat i průvodce (má vícero čísel GSM).

před 4401 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek