Damiana

Barbakan v Českém Krumlově?

Krásné Velikonoce. Je čas oběda a váháme kam vyrazit.
Znáte někdo krčmu Barbakán v Českém Krumlově? Narazili jsme tu na ni a soudě už podle jména mám obavy, jestli nás tam nečeká pořádně vypečený velikonoční zajíc v pytli – nebo máme začít víc důvěřovat? Člověka jedno jméno tak nějak setsakramentsky ovlivní…:-)))))

http://www.krcma­barbakan.cz/

Doplňuji:
Oběd se protáhl i s hradní zmrzlinovou procházkou a zázvorovým čajem v divadelním klubu, takže návrat až nyní.  Barbakán ale nezklamal! 🙂
Původně nás lákal špíz, pak roštěná pana Wilhelma nebo tajemství Rožmberků. Nakonec zvítězil plněný kotlet pánu z Barbakánu (se slaninkou, cibulí, žampióny a sýrem) a candát na roštu. Jako přílohu jsme měli tamní specialitku – skvělé bramborové placky. No co vám budu povídat, milí přátelé, jestli se vám teď sbíhají sliny, tak oprávněně.
ad Bohemica: Díky za nabídku, jsme tu až do úterý, tak dám ráda i na tvé doporučení. Sem s ním! 🙂
Nebyla jsem tu poprvé, ale naštěstí jsem měla skvělé informace od krumlováků Dr. Axla a obsáhlé a aktuální od Toma004. Tímto znovu všem děkuji. 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

V odkazu již jednou vysvětleno, že jde o „podobnost čistě náhodnou“, navíc s odlišnou diakritikou.
Původní význam je součást opevnění, což je u mnohých měst dodnes.
Barbakán je předsunutý opevňovací článek válcovitého tvaru navazující na bránu krčkem, opatřeným střílnami a obklopeným vlastním příkopem. Tato část pochází ze začátku 13. století, kdy přirozeným vývojem byla změněna na prachárnu a v době baroka přestavěna do současné podoby.

Pokud ti to už tom v mailu nenapsal, úroveň tamějšího pohostinství je zcela odpovídající faktu, že Český Krumlov je 2. nejnavštěvo­vanější destinací hned po Praze.
Krčma je vstřícná vůči klientům, otevřená a reálná (neschovává se s poťouchlostmi za anonymní nick – nikoliv jméno! O zájmu svědčí to, že je nutná rezervace, nabízejí i průvodcovské služby ve 3 jazycích, hudbu na přání a služby pro pejsky.
Doporučit lze Špíz Petra Voka a pivo s medovinou, jako unikátní dobovou specialitu.
Všichni cizinci v referencích návštěvní knihy pějí chválu – takže se není čeho obávat, – vůči zdejšímu barbakanovi zřejmý rozdíl.
S jistou nadsázkou – budova krčmy tu byla již před 7 stoletími, čili kvalita zachovaná a prověřená historií a ne prchavý virtuální obrázek.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-vyznam-slova-barbakan

Další odpovědi
Drap

Neznám, a ani tam návštěvu neplánuji. Jak znám „barbákána“ , tak by mě místo řízku obalili a usmažili hadr z nádobí.

anonym

Bohužel pozdě jsem četla turo otázku.Jsem od Č.K. a znám místa v tom městě,kam lze jít aniž by vás otloukali Japonci s foťáky.Barba­kan…znám.Jaké to bylo? …:D
Doplňuji:
Doporučuji na vyzkoušení Šatlavu v Šatlavské ul.-je to kousek od náměstí a za rohem prověřená Zlatá konvice s výbornou klasickou kuchyní.Tak trochu „jiná“ na Č.K.poměry je stylová-30.léta ,ale cenově velmi přijatelná ˇ"Na louži" v Kájovské ul.kousek pod náměstím …hezký pobyt přeji! …"D

briketka10

Damianko tak dlouho jsem se nezasmála, no to je fór jé, jestli poobědváte právě tam, tak napiš určitě co jste měli dobrého :DD

Doplňuji:
no teda to jste si dali do čumáčku co Vy jedni gurmáni ??
já si mohla s tou rukou dát na crisp vlnky a kydnout na ně lžíci tatarky, ale co mám to ráda :D
teď mi sestra přinesla bramborový salátek a kuřecí stehýnko to si dám zítra s pivkem, tak si to užijte a mějte se moc hezky :DD

tom004

Tak tato otázka mi „proklouzla“. Tak jenom doplním,že skvělý Barbakán má ještě jednu zvláštnost. Jídelníček je mimo obvyklých jazyků prezentován i v maďarštině. Mám za to,že je i v současnosti je to v ČK vyjímka.

zl@tk@

Taky jsme tam byli na jídle když byly Slavnosti Růže a náhodou krčmu U dwau Maryjí,jste nenavštívili? Tam se nám taky moc líbilo.

Damiana

ad Zla@tk@: Ne, ale šli jsme kolem, to jméno si pamatuji! Byli jsme také ve vegetariánské restauraci Laibon, všem doporučuji, super! 🙂 Jinak, díky za radu. 🙂

Damiana

ad Bohemica: Díky za tip! Zkusili jsme Konvici, paráda! 🙂

Damiana

ad Briketka10: No pošmákli jsme si, nebudu zapírat ne? Díky za přání, taky Ti přeji hezký večer, a doufám, že „packa“ nezlobí. 🙂

briketka10

Damianko packa bolí, ale vemu prášek a dobrý nesmím ji jen namočit trochu s ní i píšu nic moc neunesu, ale to nejhorší je, že nerozčešu ty moje hustý, dlouhý vlasy ☹

Damiana

Dost se tu poslední dobou řešila Viktorka nebo EMO trendy – tím pádem bych hřívu moc neřešila a byla IN, jak se říká(?)!:-)))
Ale vázně, chápu, že je to nepříjemné, když jsem měla ruku v gipsu, byla jsem nepříčetná. O to víc ale mysl hnala tělo k regeneraci. Tak držím palce. 🙂

Damiana

ad Dr.Axl: Co my víme, třeba měl „jmenovec“ původně anglickou klávesnici nebo háček je záměrně rebelsky vynechán! 🙂 Ale prubnu to, špízem jsi mě docela nalákal, jen alkohol nepijeme. Tom mi poskytl perfektní informace, chybí jen ta, jak venku trochu přitopit. 🙂 Hezké Velikonoce!

anonym

ad Damiana, mohl jsem ti též poskytnout cenné informace, jakožto rodák, leč ty sis mylně vysvětlila princip vnitřní pošty.
Žádost o schválení kontaktu znamená pouze možnost ti zaslat vzkaz do profilu v rámci Odpovědí.
Utajení tvého mailu tím samozřejmě zůstává zcela nedotčeno.
P.S. Ještě mne napadlo, tom004 bydlí cca 10 minut od krčmy, třeba by vám mohl dělat i průvodce (má vícero čísel GSM).