raskenka

Babička je v nemocnici v bezvědomí. Je možné zažádat, aby bylo možno z jejího důchodu platit nutný provoz baráku?

Babička je několik dní v bezvědomí v nemocnici. Není tedy možné, aby někomu z rodiny napsala plnou moc k převzetí jejího důchodu. Problém je ten, že provoz jejího baráku stojí měsíčně několik tisíc, které my dáme jen těžko dohromady. Je možné, abychom někde zažádali o to, aby se z jejího důchodu platily nezbytné poplatky (elektřina a plyn)? Pokud ano, tak kde? A co je všechno potřeba?

Nejlepší odpověď
mosoj

Agneta, nevíš v jaké je životní situaci. Bohužel bez nějakého soudního rozhodnutí to nepůjde. Zajdi si na sociální odbor , tam by ti měli poradit.

Další odpovědi
da ny

Nic takového není možné.
Důchod se po uplynutí „úložní“ doby na České poště vrátí zpět ČSSZ.
Babička si o něj později zažádá a bude jí zpětně vyplacen (případně se může stát předmětem dědického řízení/a vyžádání).
Pokud jste v domku trvale hlášeni a dosáhnete na sociální dávky (i jednorázové) – hmotná nouze, mohla by být jakási malá šance na finanční výpomoc státu/města/obce.

Spojila bych se okamžitě (!) s poskytovateli služeb:

  • elektřina, plyn, voda, odpad, ČT+ Čro, telefonní operátor, půjčka apod. , vše co nezvládnete zaplatit ⇒ aby nebyly případné dluhy penalizovány, požádala o přechodné snížení záloh na minimum, domluvila se na splátkách případně pozdější jednorázové platbě.

Agneta

A ty řešíš životní problémy teprve až když dítě spadne do studně?

(přeji hodně úspěchů) :DDD

marci1

Obávám se, že to nelze. ☹

redy

Moji babčině chodí důchod na banku kde má trvalej příkaz na všechny poplatky.
Nenechá nic náhodě.
Ale nevěřím že tvoje babčina měsíčně platí několik tisíc za služby.
Sorry---

www

Tady lze očekávat problém.
Sice je to její dům (vy v něm ale spolubydlíte) a současně i pouze její důchod.
Nejrozumnější bude obrátit se na právní poradnu, jsou i zdarma.

mosoj

Redy , máš představu kolik stojí energie na rodinný domek ?
Já osobně platím 2500Kč plyn, 1300Kč elektřinu a 500 Kč vodu se stočným + TV +radio.
To se musí vždy zaplatit. Takže několik tisícovek to je. Nicméně neznám konkrétní situaci.

Agneta

mosoj >>> to beru, ale ráda si rýpnu – a to jsem se naučila od tebe:DDD

mosoj

Beru,ale já do vážných věcí nerýpu. Snažím se pouze do ptákovin a věcí hodných zvláštní školy.

Agneta

a dle info od >redy< (: trvalý příkaz)to vypadá, že nejsem mimo:DDD