Sirotčí důchod o prázdninách

Dobrý den, mám dotaz. Studuji VŠ a pobírám sirotčí důchod. Minulé prázdniny mi důchod pozastavili, ale to bylo mezi SŠ a VŠ. Teď jsem řádným studentem VŠ i na další rok, tak nevím jestli mi to i tyto prázdniny pozastaví, děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Řešila jsem stejnou situaci na mého syna. Nemohou ti zastavit sirotčí důchod, pokud stále nepřetržitě studuješ. Ani mezi SŠ a nástupem na VŠ neměli právo ti důchod odebrat. Požádej zpětně o vyplacení důchodu.

Zákon o důchodovém pojištění za nezaopatřené dítě považuje:
dítě do skončení povinné školní docházky, a poté, nejdéle však do 26. roku věku, jestliže se soustavně připravuje na budoucí povolání,

V období po ukončení školního roku může nastat situace, že Česká správa sociálního zabezpečení vydá rozhodnutí o odejmutí výplaty sirotčího důchodu. Pokud studium trvá na stávající škole nebo bude v novém školním či akademickém roce pokračovat na jiné škole nebo jinou formou, je nutné, aby student předložil aktuální potvrzení školy o studiu, uvádí prohlášení České správy sociálního zabezpečení s tím, že potvrzení musí obsahovat údaje o jaké studium se jedná, v jakém je student ročníku a kdy má být studium ukončeno. Pak je sirotčí důchod vyplácen po celou dobu předpokládaného trvání studia.

Doporučení z internetu: Při pozastavení sirotčího důchodu je třeba se osobně dostavit na příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení a zde požádat o obnovení výplaty sirotčího důchodu. S sebou si vezmi občanský průkaz, potvrzení o studiu a pro jistotu také svůj rodný list.

Já jsem to ale vyřídila písemně.

http://www.mesec.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Nepozastaví, pokud stále studuješ. Důchod by neměl být pozastaven ani mezi SŠ a VŠ. Zřejmě si včas nedodala všechny doklady o tom, že jsi stále student.

Diskuze k otázce

Alrep

Moc děkuji... odešlu pro jistotu potvrzení o studiu

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.