DusanOrlik

Anketa:Co jsi představujete pod slovem Pouť?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Pouť (narozdíl od krmáše) zahrnuje pouze různé kolotoče (houpačky, horskou dráhu aj.), střelnici, cukrovou vatu. Koná se v době, kdy má nějaký světec svátek, jehož osobnost se vztahuje k obci, případně vysvěcení kostela.

Další význam slova pouť – duchovní smysl – putování

Doplňuji:

Po googlování – Pouť – cesta za účelem návštěvy určitého poutního místa, které má náboženský význam.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pou­%C5%A5

Další odpovědi
annas

Pouť – 1. putování, cesta – p. po hradech a zámcích.
2. putování na památné či posvátné místo – p. na Svatou Horu
3. tradiční výroční slavnost se zábavou (původně ve svátek patrona místného kostela) – p. matějská, p. mariánská

anonym

za prvé putníci kteří chtějí dojít očištění a za druhé a hlavně pro děti pout znamená zábavu,kolotoče atd

lorja

Kolotoče,cukrovou vatu,hudbu,střel­nici,houpačky,zmzli­nu a bolavý žaludek.
Nebo taky pomalu kráčející průvod doprovázený motlitbou.

pondělí

již několik tisíc let lidé putují na významná setkání a pozorování,po­prípadě získávání vědění
nejslavnější pouť pro český národ v nových dějinách je ůpouť na Rus"se žádostí o slovanství,
a tím jsme u Jiráska.
jinak zjistěte si anglický nebo italský překlad a porovnání,je to zajímavé