ShyDoe

Kde koupit léčivý druh aloe?

Ahoj, nemají náhodou ve vašem městě v zahradnictví Aloe veru, druh Barbadensis miller? Já ji všude sháním, a nikde není k sehnání. Nevíte, kde ji splašit, nebo aspoň její semínka? Díky moc ;)

Odpovědi
hanny 2

Koupila jsem aloe – léčivku u nás v Brně v květinářství, už mám z ní docela slušný exemplář.

dědapetr

http://www.osiva-semena.cz/aloe/1699-aloe-barbadensis-prodej-semen-aloe-semena-6-ks-prodej-semen.html

cynique

Aloe barbadensis Miller byla známá pod starším názvem jako Aloe vera Tournefort ex Linne, anebo také jako Aloe vulgaris Lamarck. Všechno to jsou synonyma a jedná se o tu samou rostlinu. Aktuálně správný/doporučený název je A. barbadensis (a ne A. vera).

Najananda

Dobrý den,

už je to déle, co jste psala tento dotaz. Ale prosím, sdělila byste, jestli jste se nakonec k semínkům dostala, a kde?

Děkuji mnohokrát, Najananda