TillaYeacob

Alergická reakce.. Jak probíhá?

Čauky.. Dnes okolo 12 v poledne jsem si nabarvila hlavu. Kůže mě nepálila,mírně to škrabkalo když jsem čekala 40 min.po obarvení.. Když jsem barvu smyla,žacala mě lehce svědět hlava a dále i celé tělo..
Nemáte s tím zkušenosti? Upřímně moc se pozoruju,pořád jsem nad tím přemýšlela,tak jestli třeba nemohu mít i to svědění ,,vsugerované,,…
Díky moc))))

Nejlepší odpověď
Wang

Podle mě to klasický podráždění z té barvy. Žádný vsugerování.
Vlasy si nebarvím, ale co jsem tak pochytil z okolí a z textu k otázce postřehl..

  1. Co je do očí bijící je doba nanesení! 40 min.! četla jsi návod? Tam bude tak 20 min. ne víc.
  2. Návod jistě upozorňuje taky na to, že když tě pokožka hlavy v době aplikace začne pálit, svědit, jeví podráždění, máš přípravek OKAMŽITĚ smýt vlažnou vodou.
  3. Je třeba to na konec vše kvalitně z vlasů smýt, i když aplikace proběhne v klidu a pohodě.

Měla bys příště provést test citlivosti, než to naneseš na vlasy.
Děla se na ušním lalůčku (bez naušnice)

  • vatovou tyčinkou se ušní lalůček natře nesmíchaným barvicím krémem – plocha asi 1 cm2
  • nechá se zaschnout a opakuje se 2–3×
  • během 48 hod. se toto místo neomývá, nezakrývá a nedotýkáš se ho.

Pokud se během těchto dvou dnů neobjevuje svědění, pálení nebo zarudnutí, je použití barvy možný a bezpečný.

Zdroj: Loreal (Casting Créme Gloss)

Pokud to do 48 hod. neodezní, hybaj na kožní nebo na alergologii.

Další odpovědi
briketka10

Wang má pravdu, proto já barvu nepoužívám jen Palette color šampon bez amoniaku tam mi alergie nehrozí, ale barvení musím opakovat častěji..
tu dobu jsi opravdu přehnala !! nanáší se od konečků po kořínky a doba je od deseti až do dvaceti min. třiceti minut podle toho, jak je kdo zvyklý..
/ podle hustoty a délky vlasů /
já jsem vydržela těch 40 minut, ale alergii jsem neměla nikdy mám strašně hustý a dlouhý vlasy, než ta doba nanášení barvy uplynula mohla by se počítat znovu..

Sonka Pop

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Sem tam mě trápí alergická rýma. Docela mi pomůže prášek, ale někdy ne a já potřebuju kapky. Jaké používáte vy? Jaké vám sedly a pomohly?

XenieRo

Hele, tak na tuto rýmu je super Stérimar. http://www.ste­rimar.cz/ Já jsem na něj dostala tip od doktorky a nedám na něj dopustit. Krásně zabírá.