Human

Aký výkon musí mať laser, aby bol vidieť celý lúč?

Doplňuji:
Myslím takto:
http://www.iz­mael.eu/IMGN/PRO­DUCTS/zeleny4­.jpg

Odpovědi
Kotja

To není výkonem to je prostředím, takhle je vidět v aerosolu.
Jako když ve filmu lupiči stříkají sprej aby viděli laserové zabezpečení.

arygnoc

neviem, čo si predstavujete pod pojmom celý lúč.

ale skúsim:

za prvé, musíte vedieť niečo a laseroch – laser nie je homogénny lúč, ale emitované „záblesky“ svetla (v rádu nano – femtosekundy).
takže nejaký nepretržitý laserový lúč v podstate neexistuje.

na pozorovanie lúča (i toho laserového) je potrebná tzv. hmlová (mlžná) komora (áno, tá istá, v akej sa pozoruje interakcia častíc), aby bolo možné pozorovať jeho odraz na rozptýlených časticiach.

len pre zaujímavosť – od druhu použitého lasera je „dĺžka lúča“ pri jednom záblesku cca od 1,5 cm do 0,20 mm.

Dochy

  1. Musí jít o laser s viditelným světlem (vlnová délka v určitém rozsahu)
  2. Musí procházet prostředím, které bude paprsek částečně rozptylovat (mlha, kouř, rozptýlený prach)
  3. Čím více rozptylující prostředí, tím stačí menší výkon. Pokud ale bude prostředí rozptylující příliš, uvidíte místo paprsku svítící oblak, nebo vůbec nic.