Avatar uživatele
Lea Tušková

Jaký má vzorec destilovaná voda?

?

Zajímavá 0 před 483 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

H2O. Je to voda.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

H2O. Ostatní voda je vlastně „minerálka“ 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Voda v jakékoii formě má vzorec H2O. Destilace je operace, při které se voda nechá přejít varem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

H2O. Destilovaná voda je pouze voda zbavená všech příměsí a minerálů. Je ji možné „vyrobit“ kondenzací par vznikajících při jejím vaření.

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mravenec

Souhlasím s uživateli Ametyst, Kelt i Zjentek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Já souhlasím jen s Ametyst a (s přivřením všech 8 očí) se Zjentkem.
Trochu problematické vyjádření „Ostatní voda je vlastně „minerálka“ 🤷‍♂️“… Přeci jen i pro „Minerálku“ máme nějaké normy a „kojenecká“ voda je rozhodně nesplňuje 😉

J.B. – podobné, navíc „Destilovaná voda je pouze voda zbavená všech příměsí a minerálů“ – není až tak úplně pravda. Prchavé látky se tam dostanou také, plyny se v tom rozpouští,… A pamatuju že chemici na VŠ neměli klasickou destilku rádi, protože už ze styku se sklem tam na ně bylo příliš mnoho sodných iontů a vyžadovali vodu demineralizovanou a uchovávanou v plastu (i když zas pro mně voda z plastu smrdí, takže také dokonale čistá nebude)

Avatar uživatele
elkon

Kelte, destilovaná voda vzniká kondenzací páry, nikoli jen varem vody. Podle tvého úsudku bychom tedy pili čaj z destilované vody.

Avatar uživatele
Kelt

Díky za připoomínku, máš pravdu. Nevyjádřil jsem se přesně.

Avatar uživatele
zjentek

Já souhlasím také s uživatelem Brablenec 😀

Avatar uživatele
aliendrone

Já souhlasím s uživateli Ametyst a Jiří Bohumil. Mezi převařenou a DESTlLOVANOU vodou je PROPASTNÝ rozdíl.
Převařením dojde jen k biologické purifikaci, popřípadě k vysrážení uhličitanových solí (toho xindlu, který se usazuje v rychlovarkách např.). 😁

Avatar uživatele
zjentek

Já s „Jé Bé“ souhlasit bohužel nemohu. Destilku totiž není „možné „vyrobit“ (pouze) kondenzací par vznikajících při jejím vaření“, nýbrž je možné ji „vyrobit“ také kondenzací par vznikajících při vaření H2O. 🤷‍♂️

Avatar uživatele
Mravenec

😎😎😎

Nový příspěvek