Tinka

Jaký vzorec má destilovaná voda?

Nejlepší odpověď
Drap

H2O , destilovaná voda, je obyčejná voda zbavena destilací všech příměsí.

Další odpovědi
Calimë

H2O (jak řekl Drap), jaký jiný

Wolf

Otázka je položená špatně.
Destilovaná voda žádný speciální vozrec nemá, obyčejná a absolutně čistá voda má chem. vzorec H2O (2 je dolní index).

Problém je v tom, že normálně je ve vodě rozpuštěná spusta dalších látek a je problém je z té vody odstranit. Což se dá dělat například právě tou destilací.
Ale i destilovaná voda je různě moc „čistá“ a nikdy není ABSOLUTNĚ čistá. Ve firmě si třeba vyrábíme destilku mnohem čistší, než si koupíš třeba na benzince v kanystříku.

Sopka

prosím tě Drape a jaký vzorec má kuchyňská sůl ?

A dko hrál "hloupého Honzu " v pohádkách..­........