Akvaristika - > prosím o radu

Brej den dělám si nový Akvárko a dal sem si do něj asi 2,5cm Zeminy na zasazení rostlin a dal na to kamínky jak nám to poradily a dali sme tam dohromady 4 rostliny a ty rostliny jak sme koupily, tak sme je jenom vydělali sté nádobky a dali do té zeminy a dali do teho akvárka vodu a tet asi po 1 dnu nám ty rostliny vadnou jako žloutnou listy atd... Nevíte co stím?
Doplňuji:
Já sem právě dal tu zeminu a to jen tak do půlky akvárka ale ta zemina byla dost vysoká na kořeny a pak sem tam udělal malej důlek sté zeminy a do té sem položil tu rostlinu a tak sem udělal všechny 4 rostliny a pak už tam dal jenom vrstvu kamínků a dal tam polistiren a přes něj nalíval vodu až po vrch...A tet po 1 dnu mě začli ty rostliny žloutnout listy atd... co stým mám udělat abych ty rostlinky ještě zachránil ze žloutli mě mírně jen 2 rostliny s tých 4 jak mám zachránit ty zbylí 2 ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Zemina do akvária není právě ideální nápad. Na dno je nejlépe nasypat říční písek (ne vytěžený stavební!), nejlépe koupený předepraný z akvaristických potřeb (3 kila stojí kolem padesáti korun), případně droboučké kamínky. Pak napusťte vodu do takové výše, aby bylo možné do ní rostliny zasadit a ty byly celé ponořené pod vodou. Vodu nechte ohřát na pokojovou teplotu. Do toho teprve zkuste rostliny zasadit znovu. Nezapomeňte na to, že i rostliny potřebují zapojené vzduchování a světlo.

Více o zařizování akvárka najdete v odkazu níže.

Jen pro informaci - občas se stane, že uděláte všechno dobře a rostliny uhynou stejně - ne vždy se Vám totiž v obchodě podaří koupit rostliny zcela zdravé. Stejně tak jsou nové rostliny velmi často zdrojem nežádaných živočich (např. šneků) zavlečených do akvária.

Zdroj: http://zoo.lexia.cz/Zarizovani -akvaria

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.