Ahoj mám problem jsem v 8 ročníku opakuju ho takze jsem vloni propadl chci se zeptat jestli můžu jít i do 9 rocniku.

Děkuju za odpovědi .

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když ukončíte 8. třídu, můžete odejít ze školy, protože jste splnil s opaiováním ročníku podmínku devítielté docházky. Nezískal jste ale základní vzdělání.

Zde můžete ještě navštěvovat 9. třídu, pokud úspěšně dokončíte 8. třídu, záleží na řediteli školy. Bude postupovat v souladu s § 55 Školského zákona č. 561/2004 Sb.

Nový dokument - Oddělení předškolního, základního a základního uměleckého vzdělávání vydává souhrn informací a doporučení k vyplňování vysvědčení na základních školách s platností od školního roku 2012/13 (čj. MSMT-46357/2012-210)

" (1) Ředitel školy může žákovi, který po splnění povinné školní docházky nezískal základní vzdělání, povolit po posouzení důvodů uvedených v žádosti jeho zákonného zástupce a na základě dosavadních výsledků vzdělávání žáka pokračování v základním vzdělávání, nejdéle však do konce školního roku, v němž žák dosáhne osmnáctého roku věku.

http://info.edu.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

Ty si podej v osmém ročníku přihlášku na SŠ, do devítky jít je nesmysl.

Doporučuji ti nějaký jednoduchý učňovský obor, něco co tě bude bavit, tam můžeš mít i známky pěkné, oni tam jedou hlavně na ty odborné předměty, takže to co ti na základce nešlo, do tebe hustit nebudou.

Od sousedky kluk také v osmičce propadl, šel na zedníka a tam má vyznamenání, podstatné je vybrat si něco, co tě bude bavit.

Devítka je fakt blbost, nikdo by tě pak nezaměstnal:-(((

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.