Pokročilý

Ahoj. Jak mám zapojit vypínače na světlo?

Potřebuji zapojit vypínače na světlo do obýváku. Potřebuji to ovládat ze dvou míst ( mám 2 schodišťové,6) Schéma zapojení znám, Jen mi nějak nejde do hlavy, zda mám tyto dva vypínače ještě spojit kabelem mezi sebou (jak vyplývá ze schématu) nebo stačí oba propojit v krabici. Elektrikář mi řekl že mi stačí jen jeden kabel ke každému vypínači, je to dostačující?

Odpovědi:

Jo,je to dostačující:)

Pokročilý

Škoda že jsi tu "nepostnul" i to schéma.Ono je úplně jedno, jestli natáhneš nový kabel od vypínači k vypínači, nebo využiješ volný kablík na kablu co už ti vede do krabice a tam je spojíš

Bronzový

Otázku jsem moc nepochopil. Pokud jsi vsíti TN-S potřebuješ 3 žíly pro běžné propojení u Řazení pak jednu přidat a tudíž CYKY-J 4x1,5. U systému TN-C třížilový kabel.

Řazení 6 musíš vzdy propojit mezi sebou a můžeš je samozřejmě propojit v kraci na věneček nebo Wago.

Tyto vypínače převádí jednožilový přívod na 2 žilový výstup a opačně. Tudíž mezi sebou musí být propojen dvoužilovým kabelem CYKY-O 2x1,5. Podle montážního schématu pak kombinuješ uvedené kabely.

Pokud chceš poradit, tak zašli montážní schéma na mapel@centrum.cz.

Stříbrný

Jde to. Pokud se to vejde do krabice. Pokud dobře počítám, vychází mi to na 4 kabely / 6 uzlů.
Doplňuji:
Jo a ještě: Měl by to dělat elektrikář. Pokud ty elektrikář nejsi, ať to udělá ten známej... On bude vědět.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 868
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.