TheStouma

Ahoj, dostal jsem nový stolní počítač a nejde mi se připojit k internetu přes kabel.....

Ahoj, dostal jsem nový stolní počítač a nejde mi se připojit k internetu přes kabel..... KAbel by normálně fungovat měl, protože přes něj hraji na Ps3… Píše mi to Adaptér Siť ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP..... Co stím ?
Doplňuji:
A operační systém mám Windows 8

Nejlepší odpověď
Bedy

Skočte do Start-ovládací panely-Sí´tová připojení a zkontrolujte, zda-li tam máte nastaveno Získat IP adresu a servery DNS pomocí DHCP automaticky (nebo taknějak).
Pokud nemáte router či modem nebo prostě máte napevno přidělenou IP adresu, výchozí bránu, DNS servery apod. tak je tam napište…

Bohužel nevím, jaký máte operační systém, nemůžu poradit přesný postup.

Další odpovědi
anonym

Navážu jen na Bedyho pro Windows 8 je to → Nastavení → Ovládací panely → Síť a internet → Centrum síťových připojení a sdílení → Změnit nastavení adaptéru → Vyberte adaptér a pokračujte v IP a DNS nastavení jak Vám radí Bedy.

BANAN93

já jsem tenkrát volal normálně na O2 a oni mi to diktovali do telefonu – maska sítě, maska podsítě atd.

Jsou za to placeni a když jim pěkně poděkuješ tak v tom nevidím nic špatného :D

TheStouma

Windows 8