bolak

A když už jsme u toho fotbalu…

Nemyslíte že už je na čase, v dnešním technickém věku, aby se fotbal zpřesnil pomocí různejch hi-tech tentonoců? :)

Minimálně do každého míče bych narval čip a dva senzory do každé tyčky. Pak by bylo jasně a zřetelně vidět, jestli byl balon v bráně nebo nebyl. Stejně tak by čipy mohly být v rohových praporcích a přestaly by existovat i sporné auty. A nakonec po čipu do každé kopačky a software by propočítával ofsajdy. Stejně tak by se nemusely krokovat zdi při standartních situacích. Všechno tohle by sledoval i kamerový rozhodčí a ostatní rozhodčí by mohli mít na ruce nějaký pager a v případě že by nastal ofsajd, faul, out, ruka, gól či něco podobného, tak by se jim píplo, kdyby náhodou zaspali.

Fotbal by byl potom neuvěřitelně přesný a spravedlivý na obě strany. Akorát chlapi v hospodách by se už asi neměli o čem hádat a přestali by nadávat rozhodčímu do kurev :)

Nejlepší odpověď
Tata

Máte pravdu, potom by byl fotbal přesný. Jenže fotbal není počítačová hra ale zábava která je postavena na skušenostech získaných právě z chyb a omylů. Tedy z chyb a omylů všech, hráčů i rozhodčích. Když zpřesníme rozhodčí, a zcela je nahradíme počítači, proč nenahradit i hráče, vždať roboti jsou přesnější a rychlejší. Pokud budou všichni přesní a dokonalí nenohou nastat ani chyby které vedou ke vstřelení gólů a všechny zápasy potom budou nutně končit remizou. To bude zábava. Ke keždé hře a zábavě patří náhoda, chyba, omyl, ale i hádka a hospodské debaty. Jistě brankový rozhodčí a kamera by byli pro posuzování vstřelených branek přínosem, ale já si myslím že to nejhorší co se musí od fotbalu oddělit ja násilí a vyndalismus v ochozech stadionů.

Další odpovědi
Reuef

no nevim jestli je fotbal v dnesni dobe zabava..spis tam vidim cistej byznys a i proto by se tam nejaka nova technologie zavest mela..v hokeji kamery fungujou uz celkem dlouho a jak casto pomahaji pri spornejch golech

Neguš

Já bych do toho techniku netahal,jen rozhodčí musejí být kvalitní,aby byl výsledek objektivní.V hokeji jde o něco jiného:malý puk,rychlá hra,rychlost puku je někdy značná.Tam by rozhodčí neměl někdy šanci uvidět,že puk byl v síti atd.

ManInBlack

S míči a kopačkami je to přehnané, ale nějakou kamerku na góly bych pochopil ;).