bolak

Jaký pravomoci má brankář v malým vápně, oproti tomu velkýmu?

Nedávno sem dostal tuhle otázku, a zjistil sem, že na ni taknějak nedokážu odpovědět :). A když sem hledal v pravidlech fotbalu na internetu, tak sem akorát našel, že malý vápno je místo, kde se pohybuje brankář, nebo že je to prostor, ve kterým je golman hájenej, ale nic konkrétního se tam už nepsalo, takže ačkoli sleduju fotbal už od mala, tak tady skutečně nevím. Buď sem to zapomněl a nebo sem to v to za těch tisíce hodin strávených civěním na zelenej trávník ještě nepotřehl, čili kdo z vás by věděl, co může může brankář udělat v malým vápně a ve velkým nesmí, tak ať je tak nesmírně laskav a podělí se. :)
Doplňuji:
tom004: no, tak to sem čet taky, ale neřeší to moji otázku, protože i ve velkým vápně může hrát brankář rukou a stejně tak z něj vykopávat balón a i v malým vápně se faul trestá pokutovým kopem

Odpovědi
tom004

Nevím nic o pravomocech. V pravidlech je to takto: >Malé vápno je prostor, ze kterého vykopává brankář, velké vymezuje prostor, kde brankář může hrát rukou a také se v něm každý faul nebo ruka trestá pokutovým kopem.<
Doplňuji:
O jednom bych věděl. Z hrany malého vápna, ze země, se například míč vykopává když vrací se do hry po předchozím autu, opustí hřiště za brankovou čáru,(mezi brankovou tyčí a rohovým praporkem). Určitě je těch situací víc, ale nic mne nenapadá.

Zdroj: http://fotbalovy-brankar.wz.cz/ne­co_z_pracidel_fot­balu.html

BANAN93

fotbal jsem hrál dlouho a popravdě taky moc nevím jaký má význam – ale asi slouží kromě vykopávání atd. ,k nekompromisnímu rozhodnutí náznaku faulu na brankáře a ještě myslím že je to maximální hranice rozehrávání nepřímého kopu..... jednou nám rozhodčí za malou domu ještě v žákách nařídil nepřímý kop (na nás) kousek za malým vápnem (venku) a nevím jestli to jde i blíž, dostali jsme z toho gól tenkrát

gugga

Zadne pravomoci tam nema. Slouzi jen pro vymezeni prostoru pro odkop od brany. Co se tyka hajeni golmana v tom uzemi, to uz nekolik let neplati a golman tam uz neni nijak zvyhodnovan. Ale dost casto se stava, ze rozhodci pouzivaji stary vyklad a pisknou kdejaky kontakt s golmanem

bolak

tak -iv-, čekám :) co mi sem zas napíšeš? jinač za 2 a 1/2 hodiny se bude losovat evropská liga, doufám žes nezapomněla..