Persi147

Můžu se ještě stát profesionálním fotbalistou, když už je mi 16 let?

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je ještě možné kopat 1,2 ligu jako profik. Je mi 16 let a fotbal jsem hrával od 7 let za svou vesnici, ale ve 13 jsem musel přestat kvůli problémům s kolenem. Koleno se mi dalo do pořádku, ale už jsme se k fotbalu nevrátil ( občas jsem hral s kamosema nebo ve skole) … Chtěl bych se vrátit a makat na 130% a věnovat tomu skooro každý den .. ale.nevím jestli to má cenu se takhle ještě snažit. Talent podle trenéra mám a i brachove (13 let) hrajou teď za zbrojovku, takže nějakej ten talent na sport v rodině mame. Co myslíte ? Má cenu se tomu jeste věnovat několik hodin denně ? Neznáte nějakou hvězdu co začala s fotbalem v pozdejsi veku ? Předem děkuji za odpověď :) .

Nejlepší odpověď
Alesh

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. Řešíš kraviny, prostě buďto na to máš nebo ne, to lze těžko posoudit tím, že ti to tady někdo napíše. Podstatné je, jestli si najdeš tu cestu a dokážeš ji projít. Kde jsou teď stejně staří kluci, co budou jednou hrát tu 1, 2 ligu? Jsi tam taky? Na té jejich úrovni? Nebo se tam dokážeš vydrápat? Resp. dokážeš se prosadit do té dorostenecké ligy? V nějakém řepákově na ligu můžeš zapomenout. Pokud chceš být hvězda nebo alespoň hvězdička, tak to musíš kua makat a něco předvést.

Další odpovědi
Nerevarin

Na tohle se spíš zeptat nějakého trenéra, nebo lidí co pracují v oboru. To tu asi málokdo posoudí, pokud by se nenašel někdo, kdo s tím má něco společného. Věk na to se někam cpát je to docela pokročilej, navíc po zranění, které se může znovu ozvat. A neni to jen o talentu bohužel. Kdo nemá známé, prachy a necpe se, často může mít talent od boha, ale je mu to k ničemu. Tak to dneska chodí a bude chodit. Mluvit by do toho rozhodně mohl i lékař, kterej musí posoudit, jestli by si tu zátěž zvládl. Nejsem brouk pytlík, ale řekl bych, že teoretická šance na nějakou druhou ligu by mohla být. První liga těžko říct a Synot liga určitě ne. Těch pohárů je celá řada, v nějakejch nižších se podle mě můžeš chytnout. Ale jak řikám, je to dost o známostech a tlačení se. V nižších pohárech se tim ale těžko uživíš, pokud bys nebyl nějaká hvězda. Netušim jak to tam maj s penězma. Ale řekl bych že nic moc. Tohle musíš řešit na fotbalovejch serverech. Hodně zdaru.
Doplňuji:
Hlavně by ses měl soustředit na školu, ať nějakou máš. Učňák, nebo střední, ale hlavně něco. Tvoje šance na to, že se budeš živit fotbalem, nejsou růžové, takže mít zadní vrátka.

lukassokolsk

Nejdrive se zeptej lekare. A pak se na sebe kokni či na to mas nebo ne když seš rodenej talent tak hraj za dorast a pros aby si te vsiml nejaky skaut a taky je dost dobry mit prachy. Takze kdybyz mel rodice podnikatele tak by to slo ale ted nevim nevim Takze se zaptej trenera nebo tak neco.