gumids

5 bodů rovnoměrně umístěných na povrch koule. Jak na to? poraďte prosím!

Doplňuji:
no právě vzájemné síly asi jsou nejlepsi nebot´ vysledkem musi byt sfericky pravidelny 5-ti uhelnik

Nejlepší odpověď
www

I když je tu otázka už podruhé a lámal jsem si s tím hlavu, nevím co je potřeba odpovědět.. Vím jak to má vypadat, ale žádný vzorec jsem nenašel ☹
Jednoduše, jako u zeměkoule: severní pól, jižní pól, rovník na třetiny a mám 5 bodů..
Což asi nechceš:-D

Další odpovědi
Lenjička

No a co s nima? Namalovat? Nasimulovat? Spočítat vzájemné síly??
Co to je za otázku 😁 😁

arygnoc

sfericky pravidelny 5-ti uhelnik – co je to za blbost (pětiúheník na ploše koule)?

mosoj

No tak je tam umísti. Jiné vymezení nemáš ?
Tak je dej po ve středu koule po obvodě 72 stupňů od sebe.