Avatar uživatele
plebs

14. března 1939 to bylo mírové, nebo vojenské obsazení republiky Německem?

Jsou názory různé, někde se píše mírové, vojenské a i okupační.

Zajímavá 0 před 420 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Západní mocnosti předhodily Československo Hitlerovi v naivní víře, že se s tím spokojí, a oni budou mít klid. Byla to naivní představa. Celá Mnichovská dohoda byla špína. Takže na Tvou otázku je odpověď “okupace”.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Byla to okupace. Kde se píše, že to bylo mírové?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Nevím VŮBEC NIC o nějakém „obsazení republiky Německem“ dne 14.března 1939! 😮 Jediné co vím je, že vojska říšské branné moci krátce po půlnoci ze 14. na 15. březen 1939 překročila hranice tzv. 2. republiky a dopledne již mašírovala po Wenzelplatz. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Byla to „speciální vojenská operace“. Akorát Háchu se podařilo předem (na rozdíl od Zelenského) správně zpracovat, takže proběhla rychle.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Ametyst>>> V zásadě souhlasím, jenže věc má DOST složité pozadí (ZNAČNĚ temnější, které pro Británii a Francii [a jejich jednání] ve výsledku vyznívají ještě mnohem hůře, než to tvé.)

Je to na dlouhou diskuzi, podobně jako dnešní „legenda o Křišťálové noci“ (asi nejlépe zdokumentovaná událost, která je ZCELA PŘEKROUCENA ohledně příčin) přičemž mám jako každý nehistorik jen nepřímé důkazy, spoustu indicií a zbytek už je jen logická dedukce. Tudíž se nechci hádat s Pepou25 (konspirace! 😕 ), dnes jsem už dost vyšťavený. 😐

Ale je sympatické, že si ještě dnes někdo uvědomuje, že „Mnichov“ bylo SVINSTVO! Liberální havloidi to dnes již prezentují jako bohulibé mírové ujednání, div ne jako vzorový akt mezinárodní spravedlnosti a práva! 😕

Avatar uživatele
Ametyst

Aliendrone, znáš mě, nevím z historie v podstatě nic. Jen nasávám nové vědomosti, a v mém věku to jde moc pomalu. Jsem těžký samouk, proto ty neotesané neuhlazené věty. 🙂

Nový příspěvek