plebs

14. března 1939 to bylo mírové, nebo vojenské obsazení republiky Německem?

Jsou názory různé, někde se píše mírové, vojenské a i okupační.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Západní mocnosti předhodily Československo Hitlerovi v naivní víře, že se s tím spokojí, a oni budou mít klid. Byla to naivní představa. Celá Mnichovská dohoda byla špína. Takže na Tvou otázku je odpověď “okupace”.

Další odpovědi
Emefej

Byla to okupace. Kde se píše, že to bylo mírové?

aliendrone

Nevím VŮBEC NIC o nějakém „obsazení republiky Německem“ dne 14.března 1939! 😮 Jediné co vím je, že vojska říšské branné moci krátce po půlnoci ze 14. na 15. březen 1939 překročila hranice tzv. 2. republiky a dopledne již mašírovala po Wenzelplatz. 🙂

Pepa25

Byla to „speciální vojenská operace“. Akorát Háchu se podařilo předem (na rozdíl od Zelenského) správně zpracovat, takže proběhla rychle.

aliendrone

Ametyst>>> V zásadě souhlasím, jenže věc má DOST složité pozadí (ZNAČNĚ temnější, které pro Británii a Francii [a jejich jednání] ve výsledku vyznívají ještě mnohem hůře, než to tvé.)

Je to na dlouhou diskuzi, podobně jako dnešní „legenda o Křišťálové noci“ (asi nejlépe zdokumentovaná událost, která je ZCELA PŘEKROUCENA ohledně příčin) přičemž mám jako každý nehistorik jen nepřímé důkazy, spoustu indicií a zbytek už je jen logická dedukce. Tudíž se nechci hádat s Pepou25 (konspirace! 😕 ), dnes jsem už dost vyšťavený. 😐

Ale je sympatické, že si ještě dnes někdo uvědomuje, že „Mnichov“ bylo SVINSTVO! Liberální havloidi to dnes již prezentují jako bohulibé mírové ujednání, div ne jako vzorový akt mezinárodní spravedlnosti a práva! 😕

Ametyst

Aliendrone, znáš mě, nevím z historie v podstatě nic. Jen nasávám nové vědomosti, a v mém věku to jde moc pomalu. Jsem těžký samouk, proto ty neotesané neuhlazené věty. 🙂