mj81

Zvrásněné břicho u ženy – co to znamená

Co znamená, když má celkem štíhlá žena břicho jakoby zvlněné, zvrásněné, … nevím jak to nazvat. Souvisí to s nějakou chorobou, je to příznak toho, že žena má za sebou těhotenství a porod a nebo je to ještě jinak?

Nejlepší odpověď
niobe

Pravděbodobně se jedná o strie-pajizévky, které se nejčastěji objevují na břiše, hýždích, stehnech, pažích. Příčinou bývá těhotenství či rychlý příbytek nebo naopak úbytek váhy. Nejsou nakažlivé a nejsou znakem choroby. Sama je mám-řešením bývá abdominoplastika či různé lasery, které strie vyhladí. Jednou vzniklé strie již nikdy nezmizí.

Zdroj: Má hlava :o)

Další odpovědi
Michal

Je to zanedbaná péče o kůži a svalstvo břicha.Ihned navštivte lékaře a poraďte se s ním,eventuálně plastického chirurga,zdali by šlo pomoci.