DejfCold

Zvíšení frekvence rádia

Dobrý den. chtěl jsem se zeptat jak se dá zvíšit příjem (myslím tim když rádio přehrává max 108MHZ jak to zvíšit třeba na 120MHZ) Bydlím blízko LKPR a chtěl bych poslouchat rozhovory mezi piloty a řídícími let. provozu. Zkoušel jsem to hledat na googlu ale nevedel jsem jak to tam presne zadat takze jsem nic nenasel. budu rád za vsechny kladné odpovedi

Nejlepší odpověď
Hlada

Zvýšení frekvence rádia je možné, je potřeba přeladit vstupní obvod a oscilátor. Je k tomu potřeba signální generátor s frekvenční modulací. Problém ale je, že takto přeladěné rádio se pro poslech letecké komunikace nehodí. Jednotlivé kanály jsou od sebe 25 kHz a to se nedá knoflíkem chytit. Jestli chceš poslouchat, kup si digitální scanner, který umí krok 8,33 kHz, abys mohl poslouchat i nově rozdělené kanály.
tom004: Poslouchání letecké komunikace není nic zakázaného nebo nebezpečného. Naopak, je to známý a oblíbený koníček. Scannery a antény pro posluchače se vyrábějí a prodávají bez jakéhokoli omezení.

Další odpovědi
tom004

Vzhledem k tomu,že je to nezákonné a nebezpečné pro ŘLP,tak to raději nezkoušej.
No,tak to jsem trochu zaspal dobu.

http://www.ae­roweb.cz/clanek­.asp?ID=781&ka­tegorie=7

anonym

Co zkusit tohle. A při poslouchání si zkus otevřít knihu Učebnice jazyka českého.

Zdroj: http://www.li­veatc.net/sear­ch/?icao=lkpr

lukas.zmizik

Ale ono to ani tak nepůjde, protože letecká komunikace je modulována amplitudově – tedy AM… kdežto rozhlasové stanice jsou modulovány frekvenčně…tedy FM

DejfCold

zvýšit s měkkým „I“ jsem napsal protože jsem si nebyl jist ktery se tam pise – rekl jsem si „zvětšit“ to by tam mohlo být měkké, tak jsem ho tam napsal :)

briketka10

takže, když mi ruší poslech rádia nějaký žbrblání a rachtání tak jsou to letadla z Pardubického letiště ??