Ing.internet

Znáte triky na dražení nemovitostí?

Nejlepší odpověď
Drap

Dražba nemovitosti ale není jen tak. Než se do dražby pustíte, pročtěte si dražební vyhlášku, zjistěte, zda nemovitost nemá věcné břemeno nebo jestli se draží jen například část domu nebo celý. V soudní vyhlášce k dražené nemovitosti by mělo být také uvedeno, zda je zatížena věcnými právy (právo bytu, právo užívání jinou osobou atd.) a zdali dražbou tato práva zanikají, či nikoli.
Na dražený byt nebo dům byste měli mít možnost se jít podívat. Podle zákona 206 z roku 2000 musí být před zahájením dražby umožněna účastníkům dražby v termínu uvedeném v dražební vyhlášce prohlídka předmětu dražby.
Nákup v dražbě si však dobře rozmyslete, taková koupě se vám nemusí vždy vyplatit. „Může se stát, že koupě nemovitosti v dražbě pod vidinou laciného nákupu, povede nakonec k tomu, že se účast na dražbě nevyplatí. Nicméně to bývá vždy jen z důvodů chyb, zbrklosti a nevědomosti zájemce, kdy přehlédne, že se draží spoluvlastnický podíl místo celé nemovitosti, v dražební vyhlášce přehlédne uvedení závad, které budou nemovitost zatěžovat i nadále a tak podobně.