Skinn3r

Znate nekoho kdo to dotah s depresema az k bolestem bricha ?

Prej to je mozny ze na strevech sou citlivy nervy , tak to muzete ale i dostat nakej zanet mozkovych blan atd ne ?

Odpovědi
arygnoc

depresia je radená k neurózam.

neuróza

  • neurosa.

duševná porucha. Prejavuje sa celou škálou príznakov (búšenie srdca, zrýchlený tep, potenie sa, bolesti hlavy, brucha, omdlievanie, nutkanie na zvracanie, hnačka, zápcha, znížený pohlavný pud, poruchy erekcie, tras, poruchy sústredenia, utkvelé myšlienky, úzkosť, pocit ohrozenia, nutkavé konania, depresie, samovražedné myšlienky a mnoho iných). Ide o duševnú chorobu, ktorá potrebuje odbornú liečbu. Na rozdiel od duševne choroby si pacient svoj stav uvedomuje a osobnosť nie je rozložená.

neuróza, žalúdočná
neurodigestívna asténia

  • myslia sa ňou žalúdočné potiaže od nervov – krátkodobé problémy spôsobené nervozitou, stresom a podobne (napr. pred dôležitou skúškou).

Zdroj: http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=3&book=n&vy­pis=1&dotaz=ne­uroza&pag=1

pusinka50

Člověk trpící depresemi a plný negativních myšlenek je málo odolný a k bolestem a nemocem mnohem náchylnější než psychicky zdravý člověk. Může onemocnět i v situacích, kdy běžně zdravý člověk zůstane zdravý i nadále. Je náchylnější i k těžkým onemocněním, jako je rakovina, záněty tlustého střeva, lupénka atd.