Kepler

Znáte nejšílenější závod motocyklů na ostrově Man?

Nebo znáte alespoň něco podobného? Závody MS na okruzích jsou vedle toho nuda.
Jen při sledování tohoto videa se mi zvýšila tepová frekvence: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=LU-ynRoqDEs
Na Tourist Trophy bodoval i František Šťastný na Jawách a ČZ. Kdysi jsem o něm četl životopisnou knihu podle jeho vyprávění, nazvanou Šťastný František. Ten špičkový závodník měl neskutečný smysl pro humor. Podle jeho slov tam měl na motocyklu obrovskou nádrž na benzín, aby nemusel často tankovat. Skoro přes ni neviděl na trať a říkal jí pomník.

Nejlepší odpověď
marci1

Je to opravdu šílený závod! Až se z toho hlava točí. 🙂
A Šťastný byl boží, dostál svému příjmení. Nevzdával se. Spadl, zvedl se a bojoval dál.
„Tak jako jsem měl svoje motocykly v Jawě, který pro mě a na mý tělo dělali, tak jsem měl i ve vojenský nemocnici ve Střešovicích svoji postel na ortopedii, protože když jsem se někde rozsypal, tak mě tam dovezli a už jsem ležel na svým. “ — František Šťastný
Zdroj: https://citaty­.net/autori/fran­tisek-stastny/

Další odpovědi
aliendrone

Jen jsem o něm slyšel, motorky mě nikdy nebraly, ale to video je paráda. :)

dubraro

Znám, vždyť se jezdil už v době mého dětství. Ale myslím si, že tzv. šestidenní je náročnější.