bolak

Znáte nějaký romský sportovce?

Krom amatérských triatlonistů? Marně tápu v paměti… na olymipádiádě snad žádný ještě cený kov nezískal, nebo ano?

Nejlepší odpověď
manon

V české reprezentaci se nejspíš ještě nevyskytl. Ale kdoví, jestli se neobjevil nějaký v repre Francie nebo Indie nebo tak… To by bylo na složité bádání.
Doplňuji:
Teda Conchus na to kápl a hledání mne pak přivedlo na další: "Mezi Romy jsou dnes velmi úspěšní sportovci. Svoji mrštnost a dynamičnost dobře uplatňují v boxu. Ke starší generaci boxerů patří Arnošt Ikri (nar. 1934), který byl v letech 1956–60 členem reprezentačního družstva československých boxerů. Reprezentantem naší republiky v tomto sportovním odvětví byl i Štefan Cirok (ŠKP Bratislava). Štefan Sarközy-Amigo (nar. 1944) byl juniorským mistrem Československa, nyní vede v Bratislavě boxerský oddíl a působí
jako mezinárodní rozhodčí. Někdejší boxer-reprezentant Stanislav Tišer dnes trénuje mladé adepty tohoto sportu na pražském Žižkově. Tibor Rafael (nar. 1970), reprezentant ČR, v letech 1993–94 byl vyhlášen nejlepším boxerem České republiky. Slovensko v roce 1996 na Olympiádě v Atlantě reprezentoval Peter Baláž. Ján Balog (nar. 1969) nejprve závodil za Lokomotivu Košice…

Nebo: Dana Gažiová, absolutní vítězka mezinárodního gymnastického závodu o Pohár košického vládního programu, Košice 1982, tehdy nejúspěšnější sportovní gymnastka ČSSR."
http://www.pf­.jcu.cz/stru/ka­tedry/pgps/ik­vz/podkapitoly/d01ka­pitoly/17.pdf

Další odpovědi
cochee

Ľudovít Plachetka, československý olympionik a bývalý reprezentant v boxu. Momentálně souzen za znásilnění.

Drap

Ne, ale znám romskou kandidátku na prezidenta této republiky.

manon

cochee na to kápl, ne conchus – velká omluva – popletla jsem si při psaní jména, hlupka :)

cochee

v pohodě, neřeším ;)

manon

Dík :)