kajicek94

Znáte nějakou odbornou internetovou (veřejnou) poradnu k tématu stavby a pozemky?

Potřebuji získat nějaké informace ohledně možnosti stavby na pozemku, kde je plánovaná studie.
Odbor územního plánování ve trojkové obci se vyjádřil, že by mi stavbu při určitých podmínek povolil.
Když jsem si zašel zase na jiný odbor, který se vyjadřuje k dopravě (sjezd z pozemku), tak mi sdělili, že si prý mám zaplatit nějakého odborníka, aby to za mne vyřešil.
Když jsem se jich tázal, co je k tomu potřeba, tak že prý postup dle ČSN normy, která údajně není veřejná – což je samozřejmě hloupost, tudíž potřebuji, aby se na to podíval i někdo nezávislý, třeba i po poskytnutí dané studie a aktuálního stavu pozemku, kde se nachází.

Poté jsem se ještě chtěl zeptat – až budu mít potřebné informace od nezávislých, tak to potřebuji ještě „garantovat“ od daných odborů, že mi za mnou uvedených údajů stavbu povolí, že splňují všechny zákony/normy/na­řízení, … – je možnost požádat daný odbor o tuto „garanci“, resp. něco jako předběžné povolení, že dům bude stát „tak a tak“, této velikosti, … než budu mít připravený projekt na dům (jeho vnitřek) a další?

Děkuji za případné doporučení poradny a vyjádření k dalším možnostem, které mohu uplatnit vůči úřadům.

Odpovědi
Mc Merkurion

… ano, například:

Pepa25

Projekt pro územní řízení se neřeší na diskusních fórech, ale poptávkou u odborné firmy …

Mc Merkurion

… jo,tím, že není veřejná, měl asi na mysli, že se kupuje, nebo nahlédnutí je za peníze, ony všechny normy všeobecně nejsou voně přístupné po netu, ato bude pravděpodobně nějaká na téma pozemní komunikace: http://www.technic­ke-normy-csn.cz/technicke-normy/navrhovani-a-provadeni-staveb-73/silnicni-komunikace-7361