petruse369

Znáte něco hojivého vhodného pro intimní prostředí?

Byli jsme s přítelem trochu neopatrní a trochu mi ublížil. Už dva dny mě bolí vnější orgány a předpokládám, že za to mohou drobné trhlinky a škrábnutí od nehtů. Dbám o zvýšenou hygienu, to ale neuleví od bolesti v sedu. Není to příjemné ani při chůzi, a určitě jsou to drobná poranění a žádný zánět moč. měchýře.
Proto jsem se chtěla zeptat, jestli nemáte zkušenost s nějakým hojivým prostředkem/pří­rodním léčivem, které uleví od bolesti a zahojí ranky rychle, přesto ale nepodráždí mikroflóru pochvy.
Mockrát děkuji.

Nejlepší odpověď
ten který je

Heřmánková koupel.

Další odpovědi
dubraro

Aloe vera.

zjentek

Přírodní, přírodní… to je takhle těžký radit, když neznáme detaily… jak neopatrní… to chtělo konkrétně rozepsat, aby člověk věděl, jestli Wojnar- bylinný balzám anebo konopnou mast, ovšem proboha NE s obsahem lékařské vazelíny či parafinu! Tak třeba konopí v bambuckým másle, nebo se dá sehnat i včelí vosk tepelně řezenej s jojobovým voskem a v tom nějaká ta zklidňující droga jako konopí atd… i sádlo je dobrý, když na to přijde a zase by v něm měla být rozpuštěná nějaká ta zklidňující, hojivá droga, nebo složka, chceš-li… tak třeba měsíček lékařský je supr.

Co vim, tak u nas na Prajzske na toto ženský používaj nastrouhaný kobzol… ten škrob je na to supr, nebo jemně vápno na kašičku, no ale nemělo by bejt nehašený.

Lidi, to doma vážně nemáte nic přírodního? Já to nechápu. Co kdyby vás překvapil, krom oparu, třeba hemeroid?

lota

Kokosový olej – tím se tam můžete mazat pořád, ten mikrofloru podporuje. Ale ublížit by neměl ani jakýkoliv jiný panenský olej – třeba olivový, jestli ho máte doma. Do toho pár kapek eterického oleje levandule (hojivá, antiseptická, musí to být opravdu čistý, 100 % přírodní olej). Dala by se použít i levandule v jiném provedení (třeba bylinka vyluhovaná v tom oleji). Prvně bych doporučila konopí (nejlíp zase olejový výluh či domácí mast – ne ty konzervované, co se prodávají a konopí tam téměř není), ale počítám, že to nemáte. A ještě si můžete dát nějakou sedací koupel – třeba v mořské soli (i do ní se dá nakapat ta levandule – ale musí se určitě rozředit – ta sůl to umí)…

luciemie

Za sebe mohu doporučit možná trochu netradiční mast, kterou jsem se naučila vyrábět na kurzu bylinkaření v únoru, zprvu jsem byla poněkud šokována, že budeme vyrábět cibulovo-šalvějové mazání na intimní partie. Avšak mohu za sebe říct, že ač jsem byla poněkud skeptická, cibule je skvělá na ruzné zaněty a poševní mykozy apd. Pro zajímavost přikládám http://bylinkova-terapie.cz/vi­kendovy-kurz-bylinkareni-praha/ mají i facebook, kde jsou vypsaný kurzy a co se bude dělat. Snad vám to pomůže :) mají i poradenství zdarma a celkově se mi líbí jejich myšlenak navracet lidi k vlastní moudrosti a poslouchat intuici.

XenieRo

Na intimní hygienu je výborný tento krém https://www.pharma-future.com/cs/in­timni-pece/pro-intim-krem-pro-zeny-i-muze-50-ml-exp082016-376. Používám a je super.

XenieRo

Já jsem zkusila celou řadu této kosmetiky a žadná mi teda nevyhovovala právě tak, jako tato.

Sonka Pop

Ahoj, na intimní hygienu je výborný tento krém https://www.pharma-future.com/cs/in­timni-pece/pro-intim-krem-pro-zeny-i-muze-50-ml-exp082016-376. Používám a je super.