zeeue

Znamená ještě něco roztržená smlouva?

Ahojky, dnes jsem podepsala smlouvu jistému zástupci firmy pro dodávku energie. Chvíli poté, co odešel se mi věc rozležela v hlavě a já mu zavolala, jestli by byl tak hodný a ještě se u mě zastavil. Když přišel, na rovinu jsem mu řekla, že jsem si to rozmyslela, jestli by mi mohl originál smlouvy (s mým podpisem) dát. Řekl, že to není možné, kvůli evidenčnímu číslu v hlavičce smlouvy. Když jsem ho požádala, aby smlouvu roztrhl, bez vytáček tak učinil. Zůstalo mu skutečně pouze záhlaví smlouvy, zbytek (včetně části s mými podpisy) mi předal. Může po mně teď tato firma ještě cokoli vymáhat? V jejich držení zůstala pouze ofocená kopie mé smlouvy s mým stávajícím dodavatelem a ofocená kopie mého OP – částečně zakrytá (viditelná byla pouze část s mým jménem, datem narození a adresou). Žádný dokument s mým podpisem jim v držení nezůstal. Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
A kdyby si smlouvu – mezi tím než ji zničil – okopíroval??

Odpovědi
Jsemtady

Uz bych se toho nebal. Tito oz od energii preci jen maji nejaka pravidla a obcas to opravdu muze bejt levnejsi. Na netu je kalkulacka kterej je pro vas nej.
Kdyz jste mu to roztrhala tak je to ok, ikdyby ne, tak by bejval stacil dopis s vypovedi, zase nechteji a nemaji v umyslu delat problemy.
Kdyby to byla nejaka pujcka podivna to bych se bal ale takto ne. Kopie si nechte radeji.

Alesh

Jako laik bych řekl, že je to pro tebe ok. Ale jestli se z toho nakonec nevyvrbí nějaké dohady, to bych si fakt v dnešní době netroufl odhadovat. Z popisu bych řekl, že spíš ne, ale to nepochybně ukáže až budoucnost.

zzzzz

Pokud byla smlouva sepsána písemně, tak i její ukončení, má být písemné. Pro 100% jistotu doporučuji, zaslat firmě odstoupení od smlouvy, kde celou situaci podrobně popište. zřejmě jste to podepsala u vás doma, takže máte právo do 14 dní odstoupit. Odstupte hned, pošlete to doporučeně poštou, a kopii odstoupení a ústřižek z pošty si schovejte.