Martin1001

Změní kvalitu videa pokud na něm provedu konverzi z MOV do AVI?

Mám video o kvalitě 2,7K a potřebuji ho sestříhat, program který používám (ten nejjednodušší – moviemaker) ovšem podporuje jen příponu .avi. Změní se tedy kvalita mého videa při konverzi nebo ne? A jak je sloňuje slovo konverze? (konvertovat? konverzovat?)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
dubraro

Ano

Oba formáty jsou ztrátové, ale AVI víc. Slovo odborníka:

Na rozdíl od MOV je AVI starý kontejner vydaný Microsoftem. Jeho celé jméno zní Audio Video Interleave, což znamená kombinaci zvukové a obrazové stopy dohromady za použití ztrátové komprese. I když kvalita AVI není moc uspokojující, byl svého času velmi populárním formátem díky své vysoké úrovni kompatibility. Teď když uživatelé Apple stále přibývají je MOV lidmi široce akceptován. Co se týče těch, co nepoužívají zařízení Apple, těm je stále k dispozici běžně užívaný formát AVI. Vyvinuté různými společnostmi mají MOV i AVI své výhody a nevýhody. Níže je uvedeno srovnání těchto dvou formátů.

Kvalita: Protože oba formáty mají ztrátovou kompresi, oba dva ztratí do určité míry kvalitu. Ovšem zatímco AVI používá pro kompresi MPEG-2, MOV využívá MPEG-4. Technicky řečeno, vezmeme-li to samé video v obou těchto formátech, zjistíme, že film v MOV má lepší kvalitu.

Velikost souboru: Faktem je, že MOV nejenže obsahuje stopu zvuku a videa, ale také občas obsahuje stopy textové. Vezměme si například 3 minutové video, které máme k dispozici v obou formátech. V MOV bude mít 60 MB, v AVI jen 45 MB. Je zřejmé, že MOV zabírá více místa. Můžeme se také podívat na bitový tok. Když je tento parametr vyšší, je vyšší také velikost. Celkový bitový tok pro MOV činí 2900 kbps, zatímco u AVI je to pouhých 456 kbps.

Zdroj: http://www.apo­wersoft.cz/co-je-format-mov

Další odpovědi
mosoj

Ano

Ano. Pěkně ho zhoršíš. Vždy to bude horší.
Jsem starej dědek, ale slovo konvertovat a konverzovat odlišuji.