barusee

Zkoušeli jste někdy jednodenní půst v závislosti na fázi Měsíce?

Chtěla jsem to vyzkoušet, ale nevím, zda-li je lepší držet půst, když je nov nebo úplněk, pokaždé jsem se setkala s něčím jiným. Co o tom víte vy?

Nejlepší odpověď
terry

Ano. Jednodenní půst občas ano.

Pro postní dny si můžeme zvolit buď pravidelně některý den v týdnu anebo se budeme držet lunárního cyklu a držet půst ve dnech, kdy je měsíc v jednotlivých fázích, v úplňku nebo v novoluní či také ve čtvrtích.
Hodně také záleží na tom, jaký druh půstu si zvolíme.
Hodně lidí si plete půst s hladovkou.
Půst můžeme držet třeba jen tím, že vynecháme některý druh potraviny. např. pečivo nebo maso či kávu apod. Nebo můžeme držet ovodný a zeleninový půst.
Záleží na tom, co komu nejvíce vyhovuje.

Další odpovědi
Skeptik

Já si myslím, že je to další pseudovědecký blábol.

anonym

Já,osobně o tom nemám páru a huntovat si žaludek tím půstem,tak o to nestojím!