nighe

Zhubnu kdyz zvysim prijem bilkovin?

Zajimalo by me jestli (kdyz budu jist zdrave) zvysim prijem bilkovin napr. kdyz treba dvakrat dene vypiju proteinovy koktejl nebo zaradim do jidelnicku hodne nizkotucneho masa,jestli zhubnu.Uz jen tim ze zvysim prijem bilkovin, pribudou mi svaly a tim budu vic hubnout.Je to tak?
vsem diky za odpoved

Odpovědi
anonym

Ne – není.
Jen změnou stravy ti svaly rozhodně nepřibudou…
😉
Při hubnutí (a zvětšování svalové hmoty a tvarování postavy) je nejdůležitější pohyb – správně cílený a ´dávkovaný´.

Kelt

Bílkoviny nepřidávají ani hmotu, ani energii, spíš naopak. Potřebujeme 1 g bílkovin na 1 kg hmotnosti. Velké množství bílkovin způsobuje únavu a lidský organizmus není na bílkoviny přizpůsobený. Při jakékoli činnosti se nejdříve spalují polysacharidy, pak tuky a nakonec bílkoviny. A svaly z bílkovin nepřibudou. To je odkud názor?

nutrimax.cz

Zkuste si přečíst článek o proteinech http://magazin­.nutrimax.cz/pro­teiny/, kde je i úryvek „Proteiny a spalování tuku“. Tělo bílkovin přijímá pouze určité množství. Pokud budete přijímat moc bílkovin a nebudete adekvátně trénovat, budou se dokonce bílkoviny ukládat jako tuk.

Zdroj: http://magazin­.nutrimax.cz/pro­teiny/