manykerka

Ze kterého amerického státu pochází KFC?

Nejlepší odpověď
Iskandar

Asi je to Kentucky. Myslím, že zakladatel plukovník Sanders ho právě poprvé připravil v tomto státě, proto mu tak dnes i říkáme. (Kentucky Fred Chicken).

Další odpovědi
Damiana

Harland Sanders začal prodávat svá smažená kuřata v roce 1930 v jídelně Sanders Court & Café, která byla součástí jeho čerpací stanice v Corbinu v americkém státě Kentucky. Byl úspěšný a proto mu kentucký guvernér udělil čestný titul Kentucky Colonel jako uznání za přínos kentucké kuchyni. V dalších letech rozšířil svou restauraci na 142 míst k sezení a také koupil motel na protější straně ulice. Původně trvala příprava kuřete na ocelové pánvi přibližně 30 minut, což bylo pro restauraci příliš dlouho. O devět let později v roce 1939 přešel na smažení pod tlakem, které umožnilo přípravu kuřete zkrátit. V roce 1940 také vytvořil směs 11 druhů bylinek a koření nazvanou Original Recipe.
Jeho Sanders Court & Café sloužilo především cestujícím, kteří projížděli městem Corbin směrem na Floridu. Když se začal roku 1950 plánovat obchvat Corbinu, rozhodl se Sanders podnik prodat a začal svůj recept a výrobní postup nabízet restauracím napříč Spojenými státy. První kdo jeho postup použil byl Pete Harman v South Salt Lake v Utahu, společně roku 1952 otevřeli první provozovnu Kentucky Fried Chicken. Na počátku 60. let už prodal přes 600 licenci ve USA a Kanadě. V roce 1968 už fungovalo 638 restaurací KFC a v roce 1971 bylo v provozu 3500 restaurací.
Dnes restaurace KFC nabízejí více než 400 různých produktů (od Chicken Pita v Kuvajtu přes Lososový sendvič v Japonsku až po Mean Griens v USA), základní nabídku tvoří kousky kuřete připravované podle tajného receptu Colonela Sanderse.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/KFC