Anonym 12345

Nevíte, jak jsou na tom veterináři v Rusku, co se týče platu, četnosti, roli ve společnosti?

Veterina, mzda, Rusko

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
annas

Zvěrolékařka, která ošetřuje zvířata na vesnici, má problémy s úhradou za úkony.. Dostává za ošetření zpravidla naturálie. atd.
Více v odkazu
https://www.the-village.ru/vi­llage/busines­s/schet/306155-veterinary

„Ve velkých městech nebude veterinář nikdy bez práce. Například v Moskvě 60 % obyvatel vlastní různá domácí zvířata. A nejen kočky a psy, ale také docela exotická, jako jsou plazi“

Nevýhody

  1. vysoké riziko zranění
  2. někdy nejde zvířatům pomoct
  3. náklady na otevření ordinace a vzdělání, postgraduální a další vzdělávání
  4. Ve srovnání se stejným lékařským povoláním pro lidi není mnoho volných pracovních míst. Není snadné vystudovat tento obor. Je otevřený jen na několika universitách.

"Výše platu
Plat veterinárního lékaře v Rusku do značné míry závisí na tom, kde pracuje. Na soukromé klinice je platba vyšší, ve státních institucích je nižší. Na veterinárních klinikách – pohodlné podmínky, možnost získání rozmanitých zkušeností. Pokud existují zákazníci, vždy existuje možnost zvýšit platy. Ve veřejných institucích dostávají veterináři plat, který je nižší než na klinikách, zřídka indexovaný. Lékař má více povinností:

Hodně záleží na délce služby, zkušenosti, příjmu z placených služeb, průměrná mzda veterinárního lékaře ve státních institucích je 20 000 rublů."

V odkazu najdete srovnání výše platů u soukromého lékaře a v nemocnilci.

Dále se můžete podívat na 2 videa.

https://visasam­.ru/russia/ra­botavrf/zarpla­ta-veterinara.html

Další odpovědi
EKSOT123

Zde je článek z r. 2018, kde je problematika probírána ze všech stran. Veterináři jsou státní a soukromí. Hůř jsou na tom veterináři na vesnicích a malých městech. Lépe jsou na tom ve větších městech, kde se ošetřují převážně domácí mazlíčci a jsou kratší dopravní vzdálenosti.
Veterinářů je nedostatek a kvůli nízkému platu je věkové zastoupení nerovnoměrné, je víc starších veterinářů. Mzda činila 58 % průměrného platu. (Podle mě by to možná nemuselo být tak zlé, u nás také normální Čech má podstatně míň než je průměrný plat.) https://www.o­prf.ru/press/new­s/2018/newsitem/46727
Ale podle dalšího odkazu je aktuální plat 20000 – 40000 rublů (kurz 1 rubl = 0,367 Kč), tj 7 – 13 tis Kč. (Těch 40000 mají spíš v Moskvě). Ale někdo má i podstatně míň nebo víc. https://russi­a.trud.com/sa­lary/692/3817­.html