Pottato

Zdravim, mam novou elektrickou kolobezku se sedadlem (cili registrovany jako elektroskutr normalne na spz).. Technickou

Technickou mám normálně na 6 let, pak na stk.. Co se na stk na elektroskutru kontroluje? 🤔

Odpovědi
Filip84

A na to se musíš ptát!? 🙂

Stav pneumatik a ráfků.
Stav carrosserie, tj. zda nemáš prasklý rám, nebo nemáš ostré hrany, které by mohly bezprostředně ohrozit provoz na pozemních komunikacích.
Zda má vozidlo předepsaná zařízení k osvětlování a světelné signalisaci, schváleného provedení, umístěné a zapojené v souladu s příslušným předpisem Společenství – zde, s největší pravděpodobností (neuvádíš kategorii vozidla), v souladu s předpisem č. 53 Evropské hospodářské komise Organisace spojených národů – Jednotná ustanovení pro schvalování vozidel kategorie L 3 z hlediska montáže zařízení pro osvětlení a světelnou signalisaci. To jest, ku příkladu, zda má vozidlo předepsaný, a zároveň povolený, počet potkávacích světlometů, zda jsou světlomety umístěny v předepsané minimální a maximální výšce, zda světlomet vyzařuje jednotné evropské assymetrické potkávací světlo, nebo evropské symetrické potkávací světlo, zda je paprsek jednotného evropského assymetrického potkávacího světla nastaven v předepsaném procentu sklonu pod referenční osou světlometu, zda je paprsek jednotného evropského assymetrického potkávacího světla nastaven v pomyslné střední rovině vozidla, a pokud jde o pár, jsou-li vyrovnány stranově k pomyslné střední rovině vozidla. Zda má vozidlo předepsaný počet zařízení s vratným odrazem, zda jsou správného druhu a správně umístěna. Zda elektrická výstroj vozidla splňuje požadavky pro elektrickou výstroj vozidla z hlediska elektromagnetické kompatibility (předpis č. 10 Evropské hospodářské komise Organisace spojených národů – Jednotná ustanovení pro schvalování vozidel z hlediska elektromagnetické kompatibility).
Zda má vozidlo předepsaný počet zařízení pro nepřímý výhled, zda zařízení vozidla pro nepřímý výhled jsou schváleného provedení a umístěna a seřízena v souladu s požadavky.
Zda má vozidlo předepsaný druh a počet brzd, zda jsou brzdy funkční a dosahují požadovaného brzdného účinku.

Těch věcí je, přirozeně, mnohem víc, to je jenom demonstrativní výčet technických požadavků na vozidla, která podléhají schválení typu, nebo jednotlivému schválení, a pravidelným kontrolám.

To, že jde o elektrický motocykl, přeci není nijak relevantní, odpadá akorát tak problém s výfukem, ne? 🙂

Schluker

To stejne co u spalovaciho skutru. U motorek se obvykle kontroluje jen to, jestli vsechno sviti/blika/troubi, rozmery kol a pneu (pripadne hloubka dezenu), cislo ramu a to je tak zhruba vsechno, pokud motorka neni nejak upravena.