Avatar uživatele
jancacv

zdravim,dotaz:nez­námé auto mi poškodilo na služ.autě zrcátko za jízdy a ujel

dotaz zní jsem povinná využít servis,který mi vybere pojišťovna?Jelikož tento servis znám a vím jak je drahý a vím jaké praktiky se tam používají nechce se mi tam to auto dát opravit,raději bych si to opravila sama a jde oto že peníze které mi pojiš.z havar­.poj.má natoto zrcadlo dát nechci dát tomu to servisu resp.aby tyto finance šli rovnou jim,ale aby šli přeze mne,jde to nějak udělat?Znám i levnější servisy a mechaniky kteří by podstatně práci za opravu účtovali levněji děkuji za odpovědi nepište mi sem bludy jen jisté odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tom004 před 4674 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Úplně nejdříve.bych se podíval na spoluúčast na pojistce.Může se stát,že je vyšší,než způsobená škoda.Jinak je postup stejný.Škodu nahlásit,nechat nafotit,oznámit,že oprava bude provedena svépomocí(je dobré,neříkat,„já si to opravím“,ale „opraví mi to známý“),pojišťovna spočítá,a částku vyplatí.Ještě je tam také důležité to,že je to služební auto.Majitel na to může jiný názor,co se týká místa opravy,ap..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Především by měl být protokol o nehodě od policie, protože je to služební vůz. A o opravě by měl rozhodnout majitel.
Potom u pojišťoven existují (existoval) dvě možnosti opravy, Servis a nebo svépomoc.To je třeba domluvit s likvidátorem a majitelem auta.
Drobnost ještě je, zda cena výměny a opravy nebude nižší než spoluúčast na likvidaci škody.
Nevím ale proč by platba měla jít přes druhou osobu a ne rovnou autoopravně. Pokud pojiš´tovna respektuje její cenu opravy (mají na to tabulka,, jen je třeba kontrolovat zda tam není těch prací oprav a dílů napsáno víc), tak proč se do toho ještě zapojovat. Převezmu krycí doklad, předám a odjedu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava