ZuLeona

Jaké zdravé svačinky doporučíte dávat ročním dětem?

Dobrý den, jaké zdravé svačinky doporučíte dávat ročním dětem? Ovoce a zeleninku dávám, ale chtěla bych ještě něco synovi přidat a zpestřit mu jídelníček.

Nejlepší odpověď
da ny

Batole od roka jí vše- pestrost zaručena.
Podávejte kousky (kouše), ne samou kašovitou stravu.
Raději to ovoce a zeleninu, než hotové přesnídávky nebo pokrmy (k výjimečné, občasné konzumaci, tak 2× v měsíci).
Vařte bez soli (minimum). Méně slaďte, může být čekankový sirup.
Vyvarujte se minimálně (či zcela) do 3 let sojovým výrobkům!!!
Celozrnné, žitné pečivo není do 3 let žádné terno (mnoho vlákniny). Chléb, rohlík, houska, bageta atp., může doplnit i svačiny, když je slabší snídaně či oběd).
Dítě může jíst to, co rodina (která se též stravuje „zdravě“).
Nabízejte, nevzdávejte to, časem přijde batole mnoha pokrmům na chuť
Tvrdou zeleninu můžete zpočátku nastrouhat.
„Pribináčka/Li­pánka“ vyrobte sama (tvaroh, kysaná smetana, přisladit a přidat třeba ovoce). Pokud může mléčnou bílkovinu (nemá ABKM). Pokud by nesneslo laktózu (mléčný cukr), na trhu jsou spousty bezlaktozových výrobků (mléko, máslo, tvaroh, snetana atp.) Se sýry by to bylo horší.
Dělejte pomazánky slané (odpoledne, večer), sladké (dopoledne).

Takový špunt od roka může baštit vše.
Oddělíte při tepelné úpravě (polévky, omáčky).
Kupované konzervy, hotovky jsou pro líné a nesvědomité matky, říkají lékaři.
Jak jsem psala, jen v časové nouzi (2× v měsíci).
Receptů najdete na internetu a v kuchařkách mraky.
I tu zdravou stravu, pro větší batolata a školáky.
Aby netrápily větry a bolest bříška nekombinujte to, ce nemá jíst ani dospěly.
Tedy sýr se šunkou (mléčnou bílkovinu s masem). Neslaďte zeleninu, nepodávejte ovoce společně s masem Máslo je neutrální. Nemíchejte zeleninu s ovocem do 1 pokrmu.
Když koprovka, raději s vejcem, než s masem.
Vejce uvařené natvrdo je nejlépe stravitelné (třeba pomazánka). Nejhůř vejce míchaná.
https://www.nes­tlebaby.cz/vzo­rovy-jidelnicek-pro-dite-od-1-roku
https://www.e­mimino.cz/ency­klopedie/jidel­nicek-rocniho-ditete/

Další odpovědi
Rokio

Co třeba dětské přesnídávky?

Zde je odkaz: https://detske­prikrmy.cz/re­cepty-detske-ovocne-presnidavky/
zdroj: detskeprikrmy.cz

elkon

To vám nejlépe doporučí v dětské poradně.

LenkaHaj

Já synovi v roce dávám křupky, dětské sušenky a ovocné kapsičky. Vše lze sehnat s dobrým složením, jen doporučuji číst etikety a koupit zdravou variantu.

ZuLeona

Děkuji, napíšete mi prosím od jaké značky křupky a ty ovocné kapsičky kupujete? Která značka má fakt dobré složení?

LenkaHaj

Tady máte odkaz na křupky, které kupuju www.mall.cz/deti-susenky/sunar-bio-krupky-mix-karton-12x45g-cz-bio-003 Jsou výborné a bez přidaného cukru. Ovocné kapsičky kupuju taky od Sunaru – mají v sobě 100% ovoce a taky žádný přidaný cukr.

ZuLeona

Moc díky – mám objednáno a na ty ovocné kapsičky taky nakouknu, určitě je taky zkusíme :)