MartinaBel

Je normální, že rybička betty mění své zbarvení?

Dobrý den,
koupila jsem si rybičku bettu. Mám ji od října a po celou dobu mění barvu. Při koupi byla bílá s červenými ploutvemi. Dnes má celou červenou hlavu i hřbet.
Je to normální? Nebo ji něco chybí?

Děkuji za odpověď

Pozor! Nevložila jste otázku.

Odpovědi
Emefej

Změna zbarvení je u bojovnic obvykle způsobena nizkou teplotou vody. Jak teplou vodu máš v akváriu? Pro bojovice je ideální teplota 26–28 °C.

aliendrone

Může. Nejen jak píše Emefej, ale je běžné, že jedinec v průběhu života/dospívání mění barvu (vybarvuje se). Červená je (spolu s modrou) u Betty prapůvodní barva, jakkoliv byly vyšlechtěnty všemožné barvy (od zcela černé až po bílou). :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.