Ивет Фйодоро

Jak dlouhá je záruka na telefon Alza.cz? Uznají prasklý displej jako důvod k reklamaci?

Zakoupila jsem si telefon na eshopu Alza.cz Apple Iphone 5s a mám ho rok, jak dlouho si myslíte, že je záruka? A praskl mi displej, uznají mi reklamaci?

Původní neotázka
Záruka telefonu Alza.cz

Nejlepší odpověď
brillant

Záruka je 24 měsíců. Myslím, že reklamaci na prasklý displej neuznají.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ze zákona 24 měsíců.
Praskl? Jako jen tak, sám od sebe jo? Hmmm. Myslím, že neuznají.

tforro

Telefon jsem měl položený na stole a koukám, jak mu sám od sebe praská display. Je na něj záruka 24měsíců, tak tady vám ho nesu na reklamaci.

Pokud máte zaplacené „Pojištění proti rozbití a krádeži“, tak to není reklamace, ale pojistná událost. Informace zde http://www.al­za.cz/pojiste­ni-proti-rozbiti-a-kradezi

Zdroj: http://www.al­za.cz/pojiste­ni-proti-rozbiti-a-kradezi

vikit77

Neuznaji,reklamace je jen na to,když se telefon poškodí sám,nikoliv když ho rozbijete vy.
Takže praskly displej za který můžete vy neuznaji:-)

Michálek1245

Dobrý den, ta otázka má dvě roviny. Na telefon tam máte standardně záruku dva roky, pokud si nekoupíte to jejich připojištění na prodloužení záruky (osobně nedoporučuji, neuznávají, je to prostě blbost za dost peněz). Co se prasklého displeje týče, tak to zkuste. Hodně záleží na popisu škodní události. Já takhle reklamoval Apple Watch, ale nakonec mi to neuznali, tak mě neminula výměna skla Apple Watch u https://iwatchser­vis.cz/znacky/ap­ple/

Kepler

tforo: asi tak. Můj syn měl dokonce úrazovou pojistku, ale ta se netýkala extrémních sportů (na to snad ani žádná není). Když si dojebal koleno, tak jsem mu poradil ať prohlásí: zrovna jsem hrál zápas turnajový zápas v šachu. A v tom se to stalo!

tforro

🙂