vanad

Západka proti vytažení kabelu 240V

Mám elektrickou řetězovou pilu a hrozně mě rozčiluje, že se stále vytahuje kabel z prodlužovačky. Existuje něco takového? Mám dojem, že jsem kdysi viděl nějaký zlepšovák v Receptáři, nemůžu si na to vzpomenout. Ptal jsem se v několika obchodech, ale nic takového nemají. Kamarád mi poradil kabely do sebe zauzlovat, ale i tak se při řezání dřeva občas rozpojují, nehledě na to, že se uzlem lámou a snižuje se jejich životnost.
Doplňuji:
V OBI mi prodavač také nabízel plastový kryt, vhodný zároveň i proti vlhkosti, s otvory k uchycení na zeď. Tak velkou potvoru ale za sebou tahat nepotřebuju. Vlhkost není, na zeď to přidělávat taky nebudu. Potřebuju něco lehkýho, malýho. Popřípadě nápad, jak si podomácku vypomoct. Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Hlada

Na spoj se prodává plastový kryt, ve kterém jsou odlehčovací spony.

Další odpovědi
Vojtěch

Mám pocit, že jsem něco takového zahlédl v Bauhauzu. Bylo to plastové otevírací pouzdro, do něj se vložily spojené koncovky kabelů a pouzdro se zaklaplo. Mělo to myslím sloužit jako ochrana před vlhkostí, ale zároveň to bránilo i rozpojení.

led

Miesto akéjkoľvek západky, uzlovania radšej použite dlhší kábel (predlžovačku), aby pri práci prívodný kábel nebol napnutý.
Buďte rád, že sa kábel dokáže rozpojiť, ja už som to zopárkrát ocenila… Pri práci sa môže stať aj nečakané, ak sa píla stane neovládateľnou­,stačí potiahnúť a kábel sa rozpojí. V prípade západky o toto rýchle rozpojenie prídete.
zdroj: servisní pracovníci, vlastná skúsenosť (vrtačka)

Mapel

Tuším něco vyrábí Legrand nebo Scame. Nemohu si to teď vybavit. Musel bych se podívat v práci, nebo spoj nahradit průmyslovou koncovkou s převlečnou maticí. Pak by se jen upravil prodlužovák. Případně ta krabice s odlehčovacími spony jak bylo zmíněno, ale zatím jsem se s ní nesetkal.