Miroslavst

Zanáší se svíčka nebo čím to je?

U pionýra-mustang Jawa 23.
Vyčistím svíčku, našroubuji a buď nastartuji nebo roztlačím a jedu. Někdy musím ubrat plyn, protože se dusí. Někdy pomůže, někdy ne a chcípne.
Palivo si myslím teče, filtr je nový. Benzín s olejem vyměněn a v pátek dán nový. Natural95+olej.
Čím to může být?
Děkuji všem příznivcům fichtlů.
Doplňuji:
Zkontroloval jsem trysky+profouknul a jsou čisté, svíčka čistá, upravený rozměr 0,5mm (měřeno měrkou), jiskru hází.
Jel jsem projet a jelo to. Po nějaké chvíli se opět přidusilo, ubral jsem plyn a jelo to. Jako by nabralo druhý dech a jelo dál.
Takže vypadá, že jede, ale stejně to není ono. Víc už mě nenapadá. poradíte ještě něco? Děkuji za obětavost.

Nejlepší odpověď
aramah

Já bych pročistila karburátor,zřejmně to bude sytič vzduchu.

Další odpovědi
BEAES

Ano, partner vzkazuje, že to bude svíčkou, změnit typ, popř. překontrolovat,jak zapaluje.

mosoj

Nesprávná tepelná hodnota svíčky a odtrh.
Správně zvolená svíčka má na elektrodách samočisticí efekt.
Doplňuji:
A co olej v benzinu ? Není to fritovací ?

Michal

Máte v pořádku elektriku?Ostatní napadá jiné.

karbo

Jo,jo ,,fichtl" byl vždy záhadný.Vím o tom své.
Je složité na toto odpovědět,ale já bych především zkontroloval hladinu v plovákové komoře,nebo to ozkoušejte až se to začne dusit,zmáčkněte čucák a uvidíte že se hned chytne.Je to věc palivového systému.Ještě zkuste pumpičkou profouknout kohoutek.

oskar

Co tak výfuk čistil jste?Není zanešen?

Bumbes

Nevím, jestli má Fichtl el, zapalování, ale u Javety a Stadiona mi tohle dělal špatný předstih. Někdy to seřízení dalo docela zabrat.
Také to může být přepálená svíčka, která ve vyšších otáčkách přestane jiskřit a zanese se.
Ten výfuk už tu byl zmíněn, také jedna možnost.

1popelka1

Miroslave, já čtu „Zanáší se SVÍČKOVÁ…“.

Dneska už jsem asi opravdu přepracovaná, ale kdyby se to netýkalo pionýra, ráda bych pomohla.
Takhle Vám akorát popřeji, ať přijdete na závadu a jezdíte bez nehod.