independent

Zalepujete si webovou kameru?

U laptopu, u PC stačí odpojit nebo ji vůbec nemít.

Nejlepší odpověď
Usoman

Můj kámoš se mi přiznal, že je tak paranoidní, že před sledováním porna kameru na noťasu zalepí, páč se obával, že tam chytne vir, co webku potají zapne a video umístí na internet nebo že za něj na jeho Facebook profilu sdílne porno video, na které zrovna čučí. :D

Sorry, ale díky otázce jsem si na něj vzpomněl

Další odpovědi
Roman71

Mám přelepenou kamerku na laptopu, protože některé Java pluginy pro webový prohlížeč k mají přístup i přesto, že přístup k ní není povolen.. a to nejsem paranoidní. Stačí k tomu obyčejný „memo“ papírek z bločku na poznámky :)

K naprosté dokonalosti do dotáhl Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, který má (hned po kameře) zalepený i mikrofon na svém notebooku. Asi k tomu má pádný důvod, že? Ví velmi dobře, jak ta jeho sociální síť funguje :)

Mc Merkurion

… vohledně sledování jsem sice paranoidní a věřím, že nás sledují neustále, ale abych měl přelepenou webku, tak tak dalece jsem to nedotáhl … mám ji zakázanou ve službách …

briketka10

Ne.
Když často používám Skype, tak
nemám důvod ji mít zalepenou :)

Nechci-li, aby mě uživatel
viděl, mám pouze fotografii.

aliendrone

No kdysi ano, než mne upozornili, že žiju 100let za opicema. Softwarově se sice dá kamera zakázat, ale stejně tak i skrytě dočasně POVOLIT. Zejména W10 jsou v tomto směru povedené. ;) :D :D

Pokud nechceš být jako kdysi já, tak moderní je třeba toto:
http://www.mar­tinnetrval.cz/bez­pecnostni-krytka-pro-kamery-notebooku-a-telefonu/

anonym

Díky tomu že místo windows používám linuxový systém tuhle potřebu nemám, ale uživatelům windows rozhodně tuto potřebu nevyčítám. Naprosto rozumím tomu, že svému softwaru příliš nedůvěřují a raději se chtějí nějak fyzicky pojistit.

independent

Já ji nemám vůbec a mám klid, ani mikrofon.

aliendrone

A máš také mobil bez kamery a mikráku. ;) :D

Roman71

Já to z webkou na pc vzdal taky. Laptop ji má od výrobce stejně jako telefon.. Mimochodem, ty krytky jsou super :)

Díky za tip :o)

aliendrone

NZ, rádo se stalo. :)